W czasie lotu rozpieszczony psiak otrzymuje miejsce w pierwszej klasie – to jednak nie wszystko
April Easterwood Thornton leciała z Atlanty w stanie Georgia do Newark w stanie New Jersey. Gdy szukała swojego miejsca w samolocie, nagle natknęła się na nietypowego pasażera. Na fotelu kabiny pierwszej klasy siedział dumny psiak i patrzył na nią z pogardą.
Nietypowy pasażer w pierwszej klasie
„Wiem, że w czasie lotów pasażerom mogą towarzyszyć psy wsparcia emocjonalnego. Ten pupil był jednak zupełnym przeciwieństwem psa pracującego.
On siedział sobie na fotelu i cieszył się z luksusów związanych z klasą pierwszą. Gdy przechodziłam obok niego, poczułam się zmierzona” – opowiada April Easterwood Thornton.
Pupil miał swoje własne miejsce
„Zauważyłam tego psa od razu, ponieważ siedział na swoim własnym fotelu. Byłam zdumiona – nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałam. Gdy przechodziłam obok niego, popatrzył na mnie z pogardą. Cóż, nie każdy może pozwolić sobie na takie luksusy” – przyznała April Easterwood Thornton.
Ogromna miłość do psa
April bardzo żałowała, że nie mogła usiąść bliżej psa. Ten pupil nie zachowywał się jednak, jakby to był jego pierwszy lot samolotem – spokojnie siedział na fotelu i w ogóle nie marudził.
„Zdałam sobie sprawę, że ten piesek musi być bardzo ważny dla swojego opiekuna, skoro wykupił mu własne miejsce w pierwszej klasie. Wkrótce przekonałam się jednak, jak bardzo ten czworonóg jest przez niego kochany.
Gdy duet wychodził z samolotu, zauważyłam że opiekun psiaka miał nietypową walizkę z wizerunkiem swojego psa”
„Na walizce było widać opiekuna, a także jego pieska. To wyglądało naprawdę uroczo!
Było widać, że mężczyzna z ogromną dumą ciągnął walizkę po ziemi”
„Prawdę mówiąc uważam, że każdy pies powinien podróżować właśnie w taki sposób. Czworonogi z całą pewnością na to zasługują!” – dodała April.
Pies w samolocie
Niestety większość czworonogów nie ma przyjemności podróżowania w taki sposób. Według zasad większości lini lotniczych, jedynie psy wsparcia emocjonalnego mogą podróżować przy swoim opiekunie.
Mniejsze psy, których waga z transporterem wynosi do 8 kg mogą być potraktowane jako bagaż podręczny, który musi być umieszczony pod fotelem poprzedzającym. Na czas lotu nie wolno jednak wyjmować czworonoga z transportera.
Większe psy mogą podróżować jedynie w luku bagażowym. Niestety ta opcja nie jest dobra dla większości psów – lot samolotem może być dla psa stresujący, a brak opiekuna przy boku może jeszcze bardziej potęgować strach. Jeśli masz taką możliwość, najlepiej będzie jeśli oszczędzisz pupilowi podróżowania w takich warunkach.
Zobacz także: 15 słodkich zwierzaków podróżujących samolotem