Kategorie OcalonePsy

Wyrzucił ledwo żywego psa do zsypu na śmieci. Wydawało się, że czworonóg nie ma żadnych szans

Na świecie jest wiele zła i niesprawiedliwości. Ale to, co spotkało niewinnego psa, przekracza wszelkie granice. Po prostu brak mi słów, aby opisać piekło przez jakie musiał przejść bezbronny zwierzak.

Okrutny właściciel wyrzucił ledwo żywego psa do zsypu na śmieci. Biedny pitbull znajdował się w worku na śmieci. Jego los wydawał się przesądzony.

March 17, 2011: Once stabilized, he's moved to GSVS Pet Hospital for continuous intensive care. It is now St. Patrick's Day, and the GSVS staff decide to call him Patrick.

Publiée par The Patrick Miracle sur Mercredi 18 juillet 2012

Na szczęście, zwierzaka w ostaniej chwili znalazł nadzorca budynku. Pitbull został uratowany dzień przed świętem św. Patryka, dlatego też otrzymał właśnie to imię.

Kiedy czworonóg trafił do kliniki, ważył zaledwie 8 kg. Ze względu na jego stan zdrowia, ratownicy nie byli pewni, czy zwierzak przeżyje noc.

Publiée par The Patrick Miracle sur Mercredi 18 juillet 2012

Mimo to, nie poddali się. Umieścili w sieci historię pitbulla i zaczęli zbierać potrzebne fundusze na leczenie zwierzaka. Bardzo szybko okazało się, że Patrick stał się prawdziwą gwiazdą Internetu. Jego los poruszył wiele serc.

Wkrótce pies otrzymał najlepszą możliwą opiekę w Associated Humane Societies w New Jersey oraz Garden State Veterinary Specialists.

After a few days, he could sit up again.

Publiée par The Patrick Miracle sur Mercredi 18 juillet 2012

Powrót do zdrowia nie był łatwy, ale Patrick okazał się być prawdziwym wojownikiem. Nie poddał się i przez wiele tygodni walczył o szansę na drugie życie.

Publiée par The Patrick Miracle sur Mercredi 18 juillet 2012

Nie był głodzony przez miesiąc – wyjaśnia założyciel i dyrektor Garden State Veterinary dr Thomas Scavelli, który również zaangażował się w pomoc biednemu pitbullowi. Prawdopodobnie tak wyglądało całe jego życie, a przynajmniej kilka ostatnich miesięcy. Widząc go teraz, jak troszczy się i ufa ludziom, to naprawdę najbardziej pożyteczny i interesujący fakt dotyczący psiej duszy – dodaje.

Publiée par The Patrick Miracle sur Mercredi 18 juillet 2012

Dzięki miłości, fachowej opiece i całkowitemu zaangażowaniu, Patrick powrócił do zdrowia. Dziś wygląda zupełnie inaczej. I patrząc na jego zdjęcia, aż trudno uwierzyć, że to ten sam czworonóg.

Happy Re-Birthday Patrick-Coty

Publiée par The Patrick Miracle sur Vendredi 16 septembre 2011

Patrick mieszka z cudowną rodziną, która pokazała mu, że na tym świecie nie brakuje ludzi, którzy kochają zwierzęta. Otrzymał drugą szansę i w końcu wie czym jest szczęśliwe i beztroskie życie.

Zobaczył czym jest miłość i ciągle ją nam okazuje. Wspina się na nasze kolana, ponieważ woli je od leżenia na podłodze. Śpi z nami w łóżku, razem z kotem – wyjaśnia nowa właścicielka zwierzaka Patricia Smillie-Scavelli.

Publiée par The Patrick Miracle sur Vendredi 17 mars 2017

W wyniku prowadzonego dochodzenia, udało się ustalić tożsamość byłego właściciela pitbulla. Osoba, która skrzywdziła zwierzaka, stanęła przed sądem. Została uznana za winną szczególnego okrucieństwa wobec psa.

Historia Patricka z jednej strony łamie serce, ponieważ nie sposób przejść obojętnie obok okrucieństwa, jakie go spotkało. Z drugiej strony jego walka oraz wsparcie ludzi o dobrych sercach, udowadniają, że nigdy nie należy się poddawać.

Jeśli uważasz podobnie, udostępnij ten artykuł dalej.

Źródło i fotografie: pawpulous.com