×

Leżał w czyimś ogrodzie i nie miał już siły dalej iść. Jego ciało było doszczętnie pogryzione

W jednym z miasteczek w Teksasie ratownicy z Ośrodka Rescue Dogs NYC zostali wezwani do psa rasy Golden Retriever, który został ciężko pogryziony przez inne psy.

Nikt nie wie, skąd pies znalazł się akurat w tym miasteczku, ale na pewno jego obecność nie spodobała się tutejszym zwierzętom. Golden został zaatakowany przez kilka innych psów, które dały mu do zrozumienia, że nie jest mile widziany.

Po tym incydencie, pies schował się na jednej z posesji. Był mocno okaleczony i przerażony.

Miejscowi ochotnicy z Rescue Dogs Rock NYC zabrali zwierzaka do ośrodka, gdzie wymagał natychmiastowej opieki i pomocy weterynaryjnej.

Golden miał rany na każdej części ciała. Dostał dawkę antybiotyków i kilka szwów.

Pierwsze 2 tygodnie spędził pod okiem lekarzy, którzy starali się zniwelować ból i wybroczyny po pogryzieniach.

Po tym czasie widać było ogromny postęp i efekty leczenia. Sierść nabrała blasku, a futro przykryło wygojone rany pokrywając ciało jednolitym kolorem. Po szwach nie było śladu, a wybroczyny zniknęły.

Po opublikowaniu w Internecie historii Goldena, wpłynęło mnóstwo zgłoszeń o jego adopcję. W ten sposób pies znalazł nowy dom i nowych właścicieli.

Nowa Pani ma też inne dwa zwierzaki: psa i kota. Początkowo Golden bał się kontaktu z nowymi współlokatorami, jednak z czasem przekonał się, że nie stanowią dla niego zagrożenia.

Dostał również nowe imię – Dakota.

Jak mówi sama właścicielka, Dak jest cudownym psem, bardzo przyjaznym i wdzięcznym. Zaprzyjaźnił się z domownikami i od razu stał się oczkiem w głowie.

Może Cię zainteresować