×

Znaleźli niebieską kulkę w swoim ogrodzie. Natychmiast wezwali pomoc

Kiedy pewnego dnia rodzina była w swoim ogrodzie, zauważyli małą, niebieską kulkę. Kiedy podeszli bliżej dostrzegli, że się porusza. Zaniepokojeni i nieco zakłopotani, skontaktowali się z organizacją RSPCA, aby zbadać tę sprawę. Wkrótce okazało się, że ową kulką był maleńki jeż, całkowicie pokryty gęstą, niebieską farbą.

RSPCA

RSPCA

Ratowniczka Clara Scully zabezpieczyła jeża i zawiozła go do siedziby organizacji, aby pozbyć się farby z jego ciała.

„Na szczęście wciąż żył i teraz otrzymał pomoc, której potrzebował. Nie jesteśmy pewni, czy ktoś celowo oblał go farbą, czy też był to zwykły przypadek.” – powiedziała Clara Scully.

RSPCA

RSPCA

Ratownicy nadali zwierzakowi imię Sonic. Usunięcie farby było dość długim procesem. Na szczęście jeż wiedział, że jest w dobrych rękach.

RSPCA

RSPCA

„Sonic stawał się coraz silniejszy. Musiał zostać znieczulony, aby usunąć całą substancję. Kolce nadal mają niebieskie zabarwienie. Substancja była bardzo gumowata i trudna do usunięcia. Tam, gdzie dotykała skóry, pojawiło się kilka bolesnych plamek, które będą musiały być monitorowane.” – powiedział dr Bel Deering.

Kiedy Sonic zostanie całkowicie wyleczony, wróci na wolność. Może to jednak chwilę potrwać.

RSPCA

RSPCA

Uważajmy na jeże!

Jeże są małymi, aktywnymi stworzeniami i bardzo łatwo mogą dostać się do puszek z farbą lub innych artykułów ogrodniczych. RSPCA prosi ludzi, aby zachowali ostrożność podczas przechowywania materiałów eksploatacyjnych na zewnątrz, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

 

Może Cię zainteresować