Kategorie Newsy

Najpiękniejsze zwierzęta świata – konkurs bez rozstrzygnięcia

Wielokrotnie próbowano przeprowadzać różnorodne rankingi, które miały odpowiedzieć na pytanie: jakie jest najpiękniejsze zwierzę świata. Wynik był uzależniony od gustów twórcy, jego doświadczeń oraz znajomości światowej fauny. Jest jednakże kilka zwierząt, które pojawiają się z różnych zestawieniach w dość powtarzalny sposób.

Najpiękniejsze zwierzęta świata– ssaki

Jeżeli kryterium wyboru zawęzimy wyłącznie do ssaków, to uroda pantery (zwłaszcza śnieżnej) czy też lwa, nikogo nie pozostawi obojętnym. Trudno oceniać też urodę, bez opierania się na cechach charakterystycznych danych zwierząt i ich szczególnych umiejętnościach. Dla przykładu, biegający najszybciej na świecie gepard, zachwyca swoją sylwetką oraz harmonią ruchu. Z drugiej strony, smukła i pełna wdzięku żyrafa, także znajdzie zwolenników ustawienia jej na podium. Lubimy zachwycać się tym, z czym stykamy się na co dzień, bądź przynajmniej dość często. Niezależnie od szerokości geograficznej, konie są często uznawane za najpiękniejsze zwierzęta świata. Ich sylwetka, różnorodność ubarwienia oraz inne cechy szczególne powodują, iż za przedstawicieli topowych ras, pochodzących z renomowanych hodowli, nabywcy są skłonni zapłacić grube miliony dolarów. U koni, na szczególną uwagę zasługują duże oczy, doskonale uwydatniony kształt mięśni oraz to, iż pozwoliły się udomowić w niezwykle dużym zakresie.

Najpiękniejsze zwierzęta świata – ptaki

W tej kategorii, o miano laureata także walczy wielu przedstawicieli. Jednym z faworytów jest paw. Samce posiadają wyjątkowo okazałe ogony, które po rozłożeniu tworzą zachwycający wachlarz barw. Różnobarwne papugi, tukany, miniaturowe kolibry czy majestatyczne orły, także są doceniane przez rzesze znawców. W kwestii urody, jednym z laureatów rankingu „najpiękniejsze zwierzęta świata” jest również Rajski Ptak. Posiada on specyficzny układ kolorów upierzenia z charakterystycznymi, przedłużonymi piórami (szczególnie w obrębie ogona).

najpiękniejsze zwierzęta świata

Najpiękniejsze zwierzęta świata – gady

Najpiękniejsze zwierzęta świata – ranking ten nie może pomijać także gadów i płazów. Bajecznie kolorowe kameleony, posiadają dodatkowo zdolność zmiany ubarwienia, dzięki czemu doskonale dopasowują się do otoczenia. Kolorowe żabki – zazwyczaj o silnie trujących właściwościach, także nie pozostawią Was obojętnymi. A co z kolorowymi gąsienicami oraz całą fauną rafy koralowej?

Wyjątkowość jest w cenie

Z jednej strony, tworząc własny ranking najpiękniejszych zwierząt, będziemy skłonni opierać się na zupełnie egzotycznych, spotykanych jedynie na zdjęciach przedstawicieli, jak np. panda, koala, pingwin czy kangur. Ich egzotyczny charakter jest już dla nas wystarczająco pociągający. Z drugiej strony, przyzwyczajeni do rodzimej fauny, docenimy urodę sarny, łosia czy wiewiórki. Bardzo dużą popularnością, w zakresie definiowania estetyki zwierząt, cieszą się także różnorodne anomalie. Albinizm czy karłowatość mogą spowodować, iż będziemy znacznie przychylniej patrzyli na urodę danego okazu. Jeżeli rzeczywiście lubisz i cenisz zwierzęta, to w każdym z nich znajdziesz cechy, które sprawią, iż będą uznawane za najpiękniejsze zwierzęta świata.

Fotografie: pixabay.com