×

Myśleli, że to zwykła kulka z gliny. Kiedy podeszli bliżej, zauważyli że się porusza

Można powiedzieć, że ten miesiąc miał dość gwałtowny start dla tego zrozpaczonego jeża. Bezbronny zwierzak utknął cały oblepiony gliną i nie mógł się poruszać. Na szczęście w porę został odnaleziony.

Kiedy zwierzak zauważył, że bliża się do niego pies, szybko zamienił się w kulę obronną. Nie powstrzymało to jednak czworonoga, która zaczął przewracać jeża przez teren mokrej gliny. A gdy glina stwardniała, jeżyk utknął. Po niefortunnym spotkaniu z psem, małe zwierzątko zostało uratowane przez wolontariuszy z Brent Lodge Wildlife Hospital.

„Był ledwo widoczny. Na szczęście zauważyliśmy, że oddycha i delikatnie się porusza.” – opowiadają ratownicy.

Jeżyk został przewieziony do szpitala dla zwierząt i oczyszczony z zalegającej gliny. Został także nakarmiony. Dzięki temu nareszcie zaczął wyglądać jak jeż!

„Po dużej misce jedzenia, jaką zjadł, zasnął. Chyba musiał odpocząć od tego całego zmieszania związanego z psem i z nami. Teraz wygląda na szczęśliwego.” – przyznają wolontariusze.

Jeż już wkrótce wróci na wolność do swojego naturalnego środowiska.

Warto wspomnieć, że Brent Lodge Wildlife Hospital jest organizacją prowadzoną przez wolontariuszy, która co roku opiekuje się tysiącami zwierząt. Więcej na ten temat dowiesz się TUTAJ.

 

Może Cię zainteresować