×

Tak wygląda gigantyczny morderczy szerszeń. Nagranie z bliska

Jakiś czas temu o szerszeniach azjatyckich zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Wszystko dlatego, ponieważ owady te poszerzyły swój zasięg występowania. Można spotkać je już nie tylko w Azji, ale także w Stanach Zjednoczonych. Szerszenie te budzą ogromny strach wśród ludzi i wcale nie ma się co dziwić. Są bardzo duże, a do tego agresywne. Aby przyjrzeć im się nieco bliżej mamy dla was filmik, na którym z bardzo bliska ukazano królową szerszenia azjatyckiego. Ale jest wielka…

Reklama

Królowa szerszenia azjatyckiego nagrana z bliska

Casey Borowski Jr umieścił na serwisie youtube.com filmik ukazujący królową szerszenia azjatyckiego. Od czasu publikacji wideo odtworzyło ponad 8,9 mln osób. Oto ono:

 

Szerszeń azjatycki

Szerszeń azjatycki (Vespa mandarinia) jest największym szerszeniem na świecie. Może osiągać nawet do 5 cm długości, a rozpiętość jego skrzydeł przekracza 7 cm. Ubarwienie szerszenia azjatyckiego jest czarne z paskami w kolorze pomarańczowo-żółtym.

Reklama

Szerszeń azjatycki został po raz pierwszy zauważony w USA pod koniec zeszłego roku. Gigantyczny owad jest niebezpieczny dla ludzi, a co najgorsze – poluje na pszczoły miodne. Jego ogromne żądło jest w stanie przebić się przez kombinezon pszczelarza i dostarczyć siedem razy więcej jadu niż pszczoła miodna. Potrafi żądlić wielokrotnie.

Cykl życia szerszenia rozpoczyna się w kwietniu, kiedy królowe wybudzają się z hibernacji. Owady te są najbardziej destrukcyjne późnym latem oraz wczesną jesienią. Według Uniwersytetu Stanowego w Waszyngtonie są niczym armia grasująca na ule pszczół miodnych. Podczas ataku zabijają pszczoły i pożerają larwy oraz poczwarki. Są też niebezpieczne dla ludzi – nawet tych nieuczulonych na jad.

Reklama

Szerszenie azjatyckie gniazdują w ziemi przez większą część roku, a od lipca do listopada są najbardziej aktywne.

 

 

 

Reklama

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować