Kategorie Newsy

Gdy ją znaleziono, dźwigała na sobie prawie kilogram posklejanej sierści. W takim stanie żyła od lat

Zwierzaki potrzebują nie tylko naszej miłości, ale i uwagi oraz troski. Niejednokrotnie na naszej stronie mogłeś poznać historię zaniedbanego zwierzaka, którego życie było jednym wielkim cierpieniem, do chwili kiedy w końcu został uratowany.

Kiedy kotka Hidey trafiła do Animal Rescue League Shelter & Wildlife Center jej futro znajdowało się w tragicznym stanie. Zwierzak potrzebował natychmiastowej pomocy. Jego dredy przypominały macki ośmiornicy i utrudniały normalne funkcjonowanie. Organizacja nie miała wyjścia i musiała zgolić całe futerko kotki.

Animal Rescue League Shelter & Wildlife Center opublikował na swoim profilu na Facebooku poruszającą historię biednej kotki.

Publiée par Humane Animal Rescue sur Vendredi 16 décembre 2016

Hidey była zaniedbywana przez wiele lat. Po śmierci właściciela, trafiła do organizacji, gdzie postanowiono jej pomóc i zakończyć długoletnie cierpienia.

Ratownicy opublikowali ten wpis, aby przypomnieć innym, że doglądając osób starszych, powinniśmy zwracać również uwagę na stan w jakim znajdują się ich pupile.

Widok zaniedbanej Hidey jest szokujący. Wiele osób nie mogło uwierzyć, że tak może wyglądać futro kota.

Publiée par Humane Animal Rescue sur Vendredi 16 décembre 2016

Choć ten przypadek był niezwykle rzadki, a zarazem trudny, ratownicy nie poddali się i zrobili wszystko, aby pomóc zwierzakowi. Zaniedbane pasma, w których znajdował się koci kał, miały od 16 do 20 cm długości.

Publiée par Humane Animal Rescue sur Vendredi 16 décembre 2016

Po całym zabiegu, Hidey była bardzo szczęśliwa. W końcu pozbyła się zbędnego balastu, który ważył prawie kilogram!

https://www.facebook.com/westernpahumanesociety/photos/pcb.10154585333070873/10154585323825873/?type=3&theater

Jeśli chcesz poznać innych podopiecznych organizacji, którym udało się pomóc, koniecznie zajrzyj tutaj.

Hidey długo czekała na ratunek. Na szczęście nie było za późno i udało się jej pomóc. Tak wiele zwierzaków potrzebuje naszej pomocy i szuka kochającego domu, dlatego jeśli ich los leży Ci na sercu, podziel się tą historią z innymi. Być może dzięki niej, uda się odmienić życie chociażby jednego futrzaka w potrzebie.

Źródło i fotografie: people.com