×

Poddawane eksperymentom szczury płaczą i głośno wyją. Ciężko na to patrzeć

Mimo że aktualnie istnieje wiele nowoczesnych i humanitarnych metod badawczych, duża liczba uniwersytetów i laboratoriów stosuje badania na szczurach. Jeden ze studentów przyznał, że takie szczury są pozbawione żywności i przetrzymywane w małych, plastikowych pudełkach. Biedne zwierzątka są wręcz sparaliżowane ze strachu. Często płaczą i krzyczą, jednak one są bezradne. Potrzebują naszej pomocy. Tylko my, możemy sprawić, że ten koszmar w końcu się skończy. Pamiętaj, że w Internecie możesz znaleźć listę firm i marek, które testują swoje produkty na zwierzętach. Nie kupujmy więc takich produktów, ponieważ w ten sposób pokażemy, że nie wyrażamy zgody na okrucieństwo wobec zwierząt.

Bardzo wiele uniwersytetów i laboratoriów przeprowadza badania i eksperymenty na szczurach

Jeden ze studentów przyznał, że są przetrzymywane w ciasnych, plastikowych klatkach oraz są pozbawione jakiejkolwiek żywności.

szczury-1

Szczury, na których prowadzi się badania, są wręcz sparaliżowane ze strachu

Często płaczą i krzyczą, jednak są bezradne. Jeden ze studentów przyznał, że kiedy wprowadzono szczura do komory eksperymentu, przez 15 minut siedział w bezruchu.

W prawdziwej naturze, szczury domowe to czułe zwierzątka, które uwielbiają się przytulać

Szczur może stać się towarzyszem, a nawet najlepszym przyjacielem człowieka.

szczury-2

Szczury, które przeżyły te okropne eksperymenty są albo zabijane, albo wykorzystywane do dalszego rozrodu

szczury-3

Niestety, nie tylko szczury wykorzystuje się do tych okropnych celów

W ostatnim czasie odnotowano wiele sytuacji, w których naruszono prawa zwierząt. W jednym z uniwersytetów, małpa zmarła z powodu odwodnienia. Jeszcze inny przypadek to żywa mysz, która została znaleziona w lodówce, w której przechowywano inne martwe zwierzęta.

szczury-4

Szczury zasługują na znacznie lepsze życie!

Z natury są bardzo otwarte i inteligentne. Uwielbiają zabawę oraz czułość. Stanowczo nie zasługują na to, aby być dręczone i poddawane eksperymentom, na które same nie wyraziły zgody!

szczury-5

W dzisiejszych czasach istnieje wiele humanitarnych metod badawczych

Pamiętajmy, że każdy z nas może zrobić coś, aby pomóc tym biednym zwierzakom. Przede wszystkim nie kupuj produktów firm i marek, które testują na zwierzętach. Listy takich firm znajdziesz w Internecie.

szczury-6

Nikt nie spytał tych zwierzątek, czy chcą wziąć udział w eksperymentach, które mają pomóc nam, ludziom, a nie im, szczurom!

 

 

Może Cię zainteresować