×

W środku nocy mężczyzna klęka na drodze, aby pomóc 2 przerażonym psom

Była ciemna noc, kiedy Patrick Hennessey jechał do pracy w Orange County, na Florydzie.

Mężczyzna myślał, że będzie to zwyczajny dzień, ale w pewnej chwili zobaczył tajemnicze kształty na środku drogi. Zwolnił, aby sprawdzić co się dzieje. Kiedy odkrył, że sekretne postacie to dwa porzucone pitbulle był wstrząśnięty. Jeden ze zwierzaków był ranny i krwawił.

Hennessey natychmiast wezwał policję. Wkrótce na miejscu pojawiło się dwóch funkcjonariuszy z biura szeryfa w Orange County. Początkowo psy były nerwowe, ale gdy podeszli do nich policjanci, zwierzaki okazały się być bardzo łagodne.

Pitbulle, ze względu na krzywdzące stereotypy, są bardzo często źle traktowane. Ludzie niesłusznie uważają, że te psy są z natury gwałtowne, dlatego też trudno im znaleźć ciepły i kochający dom. Są często pomijane w schroniskach, a w szczególnie makabrycznych okolicznościach, wykorzystuje się je jako psy bojowe.

Na szczęście jest wiele osób, które potrafią dostrzec w tej rasie słodkie i kochane zwierzaki…

Funkcjonariusze: Reed i Boggs pojawili się we wskazanym miejscu o 4:30 nad ranem. Wtedy też zobaczyli, coś przejmującego – 2 przestraszone pitbulle na środku drogi.

bezdomne-pitbulle-1

Opuszczone zwierzaki zostały zauważone przez mężczyznę, który jechał do pracy. Natychmiast wezwał pomoc i jak się okazało postąpił słusznie, jeden z czworonogów był ranny.

bezdomne-pitbulle-2

Po zabraniu zwierzaków z ruchliwej drogi, było jasne, że pitbulle potrzebują wsparcia i otuchy. Funkcjonariusze spisali się świetnie również i na tym polu.

bezdomne-pitbulle-3

Psy spragnione miłości i czułości, bardzo chętnie tuliły się do funkcjonariuszy, jakby chciały zapomnieć o tym, co je spotkało. Choć nikt nie wie dokładnie, co przeżyły zwierzaki, jedno jest pewne – nie miały łatwego życia.

bezdomne-pitbulle-4

Funkcjonariusze opatrzyli rany czworonoga. Oba pitbulle miały obroże, dlatego można przypuszczać, że zostały celowo porzucone.

Policjanci zostali ze zwierzakami do przyjazdu Orange County Animal Services. Psy trafiły do lokalnego schroniska, gdzie zapewniono im profesjonalną opiekę.

bezdomne-pitbulle-5

Kiedy powyższe zdjęcia trafiły do sieci, wywołały ogromne zainteresowanie. Wiele osób pochwaliło zachowanie funkcjonariuszy. Fotografie poruszyły również właścicieli pitbulli, którzy doskonale wiedzą jak wiele krzywdzących stereotypów krąży na temat tej rasy.

Uratowane suczki szukają kochającego domu. Personel schroniska podkreśla, że są bardzo miłe, słodkie i przyjazne. Psy otrzymały również nowe imiona: „Liberty” i „Justice”.

Jeśli kochasz zwierzaki i ich los leży Ci na sercu, podziel się tym wpisem.

Może Cię zainteresować