Kategorie Newsy

Wpadli na idiotyczny pomysł zrobienia sobie zdjęcia z rekinem. Niestety, ryba tego nie przeżyła…

Nie od dziś wiadomo, że rekiny to niezwykle groźne zwierzęta. Nie zapominajmy jednak, że są drapieżnikami i taka jest ich natura. Jak się okazuje nie tylko rekiny potrafią być niebezpieczne dla ludzi. Czasami bywa odwrotnie tak jak w tym przypadku!

Przyczyna tego nietypowego incydentu pozostaje nie do końca wyjaśniona. Eksperci uważają, że coraz większa popularność „selfie” może być powodem do coraz większej ilości idiotycznych zachowań. Jedna z takich sytuacji z pewnością miała miejsce w Punta Cana (Dominikana). Zdarzenia tego typu często są zgłaszane przybrzeżnym ratownikom, jednak tym razem było zupełnie inaczej. Jeden z widzów nagrał całe zajście telefonem komórkowym!

Jak widać na zamieszczonym filmiku, grupa mężczyzn przy użyciu lin i siły wyciąga rekina z morza, przytrzymując, a następnie dociskając jego głowę do piachu za pomocą koła ratunkowego. Po uspokojenie drapieżnika postanowili zrobić sobie z nim… selfie podczas, gdy biedne zwierze umierało na brzegu. Niestety, nie przeżyło.

FACEBOOK/GARYSTOKES
FACEBOOK/GARYSTOKES

W odpowiedzi na ten barbarzyński incydent, rzecznik Hard Rock Hotel and Casino powiedział, że zachowanie mężczyzn odpowiedzialnych za śmierć rekina jest całkowicie sprzeczne ze standardami ochrony zwierząt.

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Powinni ponieść konsekwencje za to co zrobili?

Źródło i fotografie: iflscience.com | Miniatura wpisu: FACEBOOK/GARYSTOKES