×

Suczka została porzucona przez właścicieli po tym, jak jej waga przekroczyła wszystkie normy

Nasze zwierzęta potrzebują nas, aby dostać jedzenie, wodę, opiekę, zabawę lub odpowiednie ćwiczenia jeśli tego wymagają. Naszym obowiązkiem jest utrzymanie ich w dobrym zdrowiu i kondycji. Przedstawimy Wam historię psa, który tej opieki nie doświadczył.

Perła, jak później nazwano zwierzę, została porzucona prze swoich właścicieli po tym, jak jej waga przekroczyła wszystkie normy. Właściciele ewidentnie nie traktowali psa odpowiednio, pozwalając na przybranie takiej masy.

Zwierzę ważyło prawie 40 kg i miało problemy z poruszaniem się. Została znaleziona na poboczu drogi.

Perła była na tyle ciężka, że w jej ratowaniu uczestniczyć musiała większa liczba osób.

Istniało duże prawdopodobieństwo, że będzie musiała zostać uśpiona, ponieważ nadwaga mogła spowodować zatrzymanie serca. Nie mogła ruszać głową, czy chodzić. Miała zaledwie 4 lata.

Aby przetrwać, Perła musiała przejść na dietę i dużo ćwiczyć. Trenerzy i weterynarze planowali program utraty wagi, który pomógłby jej stracić 0,5 kg na tydzień.

Podczas ćwiczeń nie obeszło się bez powikłań. Suczka zachorowała na zapalenie płuc, jednak nie traciła przez to zapału. Chora, czy nie, Perła miała się bardzo dobrze.

Podczas ćwiczeń na bieżni, w basenie i przy pomocy piłek, straciła połowę swojej masy i ważyła 20 kg!

Kiedy zaczęła tracić wagę, przybrała w zamian dużo radości i miłości. Pokochała zabawy i pieszczoty.

Dzięki diecie i ćwiczeniom dostała drugie życie, znalazła nowy dom i nowych właścicieli, którzy mocno ją pokochali.

Dziś Perła nie przypomina już smutnego, chorego i przygnębionego zwierzęcia. Jej życie nabrało nowego znaczenia, a wszystko czego potrzebowała to po prostu opieka i miłość.

Pierwsi właściciele Perły wyrzucali ją z domu, jakby była śmieciem, ale dzięki dobremu sercu innych ludzi, dostała drugą szansę, na którą naprawdę zasłużyła.

Może Cię zainteresować