Kategorie Newsy

Duże mrozy doskwierają nie tylko ludziom. Problem mają także foki z Helskiego Fokarium

W ostatnim tygodniu zima dała ostro popalić całej Polsce. W niektórych miejscach temperatury spadły aż do kilkunastu stopni poniżej zera. Okazało się, że z mrozem zmagają się nie tylko ludzie, ale również zwierzaki. Jest tak zimno, że fokom z Helskiego Fokarium zamarzają wąsy!

Foki z Helskiego Fokarium są odpowiednio natłuszczone, aby woda w basenie nie zamarzała. Ich wąsy to już jednak całkiem inna sprawa. Kiedy foki wynurzają się z wody, wąsy od razu zamarzają.

Foka Ania.Auto zdjęcia: Paulina Bednarek

Publiée par fokarium sur Mercredi 28 février 2018

Foki posiadają spore zapasy tłuszczu, dzięki czemu w naturze dobrze radzą sobie z niskimi temperaturami. Co jeśli chodzi o włosy czuciowe?

Włosy czuciowe są dla fok bardzo ważne. Pod wodą wszystko z nimi w porządku. Kiedy jednak foka wynurzy się na powierzchnię, pod wpływem tak niskiej temperatury, one od razu zamarzają. Aby je rozmrozić, wystarczy ponownie zanurzyć się w wodzie. Cóż, kiedy widzimy te zdjęcia, od razu robi nam się zimno. Ciekawe co na ten temat myśli foka Ania oraz jej towarzysz…

Ania.Autor zdjęcia: Paulina Bednarek

Publiée par fokarium sur Mercredi 28 février 2018

Fani Helskiego Fokarium planują już wycieczkę do fokarium, aby ogrzać zwierzaki.

Fokarium na Helu leczy foki, które trafią do placówki, a następnie wypuszcza zwierzaki na wolność. Placówka wspomaga ochronę fok i nie jest przedsięwzięciem komercyjnym. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej fokarium.

 

Fotografie: facebook.com, fokarium.com