×

Hodowca chciał uśpić 5-tygodniowego szczeniaka tylko dlatego, że urodził się niewidomy

Szczeniak o imieniu Bea urodził się niewidomy. Hodowca uznał, że jest bezużyteczny, ponieważ na pewno nikt go nie kupi. Postanowił przyjść do weterynarza i uśpić psa.

Hodowca chciał uśpić 5-tygodniowe szczenię, ponieważ urodziło się niewidome. Na szczęście do akcji wkroczył weterynarz, który nie mógł na to pozwolić. Przewiózł Beę do siedziby organizacji charytatywnej Bettersea. Otrzymała tam odpowiednią pomoc i opiekę, a nawet zyskała przyjaciela.

„Bea bardzo dobrze radzi sobie ze swoją niepełnosprawnością – bardzo szybko opanowała podstawowe umiejętności. Jak każdy szczeniak, uwielbia się bawić i często biega po pokoju z piłką tenisową jeszcze większą od siebie. Podejrzewamy, że szybko znajdzie nowy dom.” – przyznają pracownicy organizacji.

Zdecydowanie zbyt często zwierzęta traktowane są jak towary, a nie jak towarzysze. Hodowca chciał uśpić tego malucha tylko dlatego, że nie mógł już na nim zarobić. Zanim kupisz zwierzę, upewnij się, że pochodzi z miejsca, w którym jest dobrze traktowane.

 

Może Cię zainteresować