9 smutnych ilustracji ze zwierzakami, które dają do myślenia. Trafiają w samo sedno

Jeśli przeglądasz te stronę, to na pewno los zwierząt jest dla ciebie ważny. Niestety nie wszyscy mają tyle serca, co ty. Jak wiadomo każdego dnia zwierzęta bardzo cierpią właśnie przez ludzi. Dotyczy to wielu aspektów, takich jak cyrki, polowania czy też zniewolenie. Poniżej zobaczysz 9 smutnych ilustracji ze zwierzakami w roli głównej, które dają do myślenia. Trafiają w samo sedno i mam nadzieję, że po ich zobaczeniu niektórzy zastanowią się dwa razy nad tym, co aktualnie się dzieje.

W związku z tym, że na świecie jest coraz mniej nosorożców, ich rogi stają się dla kłusowników bardzo cenne. Niektórzy wierzą, że mają one właściwości zdrowotne i są w stanie wyleczyć wiele chorób. Na nielegalnych aukcjach ceny za taki róg są naprawdę wysokie. Należy pamiętać, że zabijanie nosorożców afrykańskich jest nielegalne, a robiąc to kłusownicy łamią prawo i mogą zostać za to surowo ukarani. To niedopuszczalne, aby zwierzak tracił życie dla czyiś własnych zysków!

Ty też nie chciałbyś być obdarty ze skóry! Nie róbmy tego zwierzakom!

Jelenie same zrzucają poroże, jednak zdarza się, że myśliwi zabijają te zwierzaki, aby zdobyć właśnie ich poroże.

Pościgi za bykami to okrutny i barbarzyński akt, który polega na torturowaniu zwierząt na śmierć. Byki najpierw poddawane są ogromnemu stresowi w czasie biegu, a na końcu w bestialski sposób są zabijane. One nie zasługują na taki los!

Ze względu na zmiany klimatyczne, lodowce stale się topią, a to stanowi poważny problem.

Niektórzy ludzie traktują dzikie koty jak zwierzaki domowe. Obcinają im wtedy kły oraz pazury i pozbawiają naturalnych instynktów. Miejscem dzikich zwierząt jest wolność!

Suczki w pseudo-hodowlach często rodzą szczeniaki co cieczkę. Właśnie dlatego nigdy nie należy kupować psów od pseudo-hodowców. W takich miejscach liczą się tylko zyski, a nie los zwierzaków.

Masowy odstrzał dzików ma negatywny wpływ na przyrodę. Oficjalnym powodem były walki z epidemią afrykańskiego pomoru świń. W praktyce oznacza to to, że myśliwi wchodzą do lasów oraz parków narodowych i zabijają dziki co do sztuki. To jest po prostu przerażające…

Ciosy są częścią kości słoniowej, a popyt na kość słoniową zmniejsza populacje słoni na całym świecie.

Fotografie: facebook.com