×

8 ras psów, które są idealnymi towarzyszami dla seniorów

Osoby starsze mają sporo czasu, ale ich bliscy nie zawsze mogą być przy nich. Właśnie dlatego psy są świetnymi kompanami dla seniorów. Dzięki nim starsze osoby codziennie otrzymują miłość i towarzystwo. Przy wyborze pupila dla seniora warto kierować się poziomem energii oraz mobilnością. Należy się upewnić, że czworonóg oraz opiekun będą do siebie pasować. Poniżej zobaczysz 8 ras psów, które będą idealnymi towarzyszami dla osób starszych.

Reklama

8 ras psów, które są idealnymi towarzyszami dla seniorów:

#1 Cavalier King Charles Spaniel

Ta rasa została stworzona do towarzyszenia człowiekowi. Jej przedstawiciele doskonale się w tym sprawdzają. Te nieduże psiaki z przyjemnością będą siedzieć obok ciebie na kanapie, podczas gdy ty będziesz czytać książkę lub oglądać telewizję.

#2 Mops

Mopsy to przyjazne czworonogi, które nie wymagają dużej aktywności fizycznej. To sprawia, że będą doskonałymi towarzyszami dla każdego seniora. Oprócz tego przedstawiciele rasy uwielbiają ucinać sobie drzemki.

Reklama

#3 Maltańczyk

Urocze maltańczyki uwielbiają siedzieć na kolanach ukochanego człowieka. Są posłuszne i łatwe do ułożenia, ale nieco bardziej energiczne niż mopsy. Warto jednak zwrócić uwagę, że przedstawiciele tej rasy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Maltańczyki nie linieją, ale należy codziennie je czesać oraz dbać o ich oczy.

#4 Bichon frise

Te czworonogi są świetnymi towarzyszami człowieka. Potrzebują spaceru, ale siedzenie na twoich kolanach też sprawi im przyjemność. Wymagają także odpowiedniej pielęgnacji, która obejmuje gruntowne szczotkowanie dwa razy w tygodniu oraz kąpanie raz w miesiącu. Końce spiralnie skręconych włosów podcina się do odpowiedniej formy.

Reklama

#5 Yorkshire terrier

Łagodne i nieufne wobec obcych. Yorki są małymi pieskami i dzięki temu świetnie sprawdzą się jako towarzysze osób starszych. Podobnie jak wiele czworonogów na tej liście, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Nie potrzebują jednak dużej aktywności fizycznej.

#6 Grzywacz chiński

Radosne psiaki, które silnie przywiązują się do swoich opiekunów. Choć trzeba odpowiednio dbać o ich skórę, tę psiaki są świetnymi towarzyszami dla seniora, który szuka pupila o średnim poziomie energii. Grzywacz chiński z przyjemnością spędzi wieczór przytulając się do ciebie.

#7 Greyhound

Ta rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest zaliczana do grupy chartów. Jej przedstawiciele cechują się spokojnym i delikatnym usposobieniem. Greyhoundy są jednymi z najszybszych psów, ale nie daj się temu zwieść. Te psiaki kochają drzemki i są idealne dla seniorów, którzy chcieliby opiekować się nieco większym czworonogiem. Przedstawiciele rasy nie wymagają dużej pielęgnacji.

Reklama

#8 Charcik włoski

Inteligentne, łagodne i wesołe psy. Dobrze dogadują się z innymi domownikami. Podobnie jak jego kuzyn powyżej, charcik włoski uwielbia relaksować się na kanapie, a tym bardziej tulić się do ukochanego człowieka. Te psiaki wymagają jednak aktywności, więc będą doskonałym wyborem dla aktywnego seniora.

Reklama