Kategorie DzikieWideoZwierzaki

Żyrafa w poruszający sposób żegna umierającego pracownika ZOO. To było jego ostatnie marzenie

Zwierzęta mają w sobie nieskończone pokłady empatii, a ta sytuacja jest na to doskonałym dowodem. Żyrafa w poruszający sposób pożegnała umierającego pracownika ZOO. Mężczyzna pełnił w placówce funkcję dozorcy przez ostatnich 25 lat.

Ostatnie marzenie

Umierający dozorca po raz ostatni odwiedził ZOO, aby móc pożegnać się ze swoimi ukochanymi zwierzęcymi przyjaciółmi. Mężczyzna przez 25 lat pełnił funkcję dozorcy w ZOO Diergaarde Blijdorp w Rotterdamie.

Mario w ostatnim czasie walczył jednak z rakiem, a jego ostatnim marzeniem było ujrzenie swoich podopiecznych. Na miejsce zawiozła go karetka, którą zorganizowała Fundacja Ambulance Wish.

Żyrafa w poruszający sposób żegna umierającego pracownika ZOO. To było jego ostatnie marzenie
Źródło: Optrex / youtube.com

Poruszające zachowanie żyrafy

Jedna z żyraf w wyjątkowo poruszający sposób pożegnała umierającego dozorcę – podeszła do niego i pocałowała go. Ona zachowała się tak, jakby doskonale wiedziała, że już więcej go nie zobaczy.

Emocjonalny moment został uchwycony przez kamerę:

 

Żyrafa wyraźnie go rozpoznała. Ona czuła, że coś jest nie tak. Niestety Mario jest w zaawansowanym stadium choroby, co utrudnia mu mowę oraz komunikację. Jego twarz była jednak pełna smutku.

Zarówno ludzie jak i zwierzęta posiadają inteligencję emocjonalną, co pozwala im na wytwarzanie pomiędzy sobą głębokich więzi i relacji. Jesteśmy pewni, że zwierzaki były szczęśliwe, że mogły ujrzeć Mario po raz ostatni. Musiał być dla nich wspaniałym opiekunem. – przyznał Kees Veldboer, założyciel Fundacji Ambulance Wish.