×

Grupa lwów rzuciła się na żyrafę. Zwierzak bronił się przez 5 całe godzin

Mówi się, że lew to król wszystkich zwierząt. Cóż, coś w tym jest, ponieważ jest to najbardziej skuteczny drapieżnik na tej ziemi. Z drugiej strony nie ma też wielu innych zwierząt, które byłyby w stanie zaatakować stworzenie, które może osiągać nawet 5,5 metra wzrostu. Tak właśnie zrobiła grupa lwów, która rzuciła się na żyrafę. Wszystko miało miejsce w rezerwacie Klaserie Game Reserve w południowej Afryce, a długa walka została zarejestrowana przez kamerę.

Grupa lwów rzuciła się na żyrafę

Francois Pienaar jest przewodnikiem po rezerwacie, a tamtego ranka zabrał turystów na wyprawę po parku. Już po chwili wszyscy stali się świadkiem straszliwej sceny.

Źródło: <a href=Kruger Sightings / youtube.com">

Źródło: Kruger Sightings / youtube.com

„Podczas naszej porannej przejażdżki ujrzeliśmy grupę śpiących lwów. Ja i turyści obserwowaliśmy te zwierzaki, ale nie spodziewaliśmy się, że już za chwilę będziemy świadkami takiej sceny. W pewnym momencie te zwierzaki zaatakowały żyrafę.” – mówi Francois Pienaar.

Źródło: <a href=Kruger Sightings / youtube.com">

Źródło: Kruger Sightings / youtube.com

Długie i wyczerpujące starcie

Lwy rzucały się na żyrafę, a nawet wskakiwały na jej grzbiet. Ich celem było jak najszybsze powalenie ofiary na ziemię, jednak nie udało im się to. Żyrafa broniła się przez całe 5 godzin, a po tym czasie lwy w końcu się poddały. Poza raną na kończynie, żyrafa wyszła z wszystkiego praktycznie bez szwanku.

Walka została zarejestrowana przez kamery

Filmik trafił do sieci, a od czasu publikacji został już odtworzony przez 700 tysięcy osób. Wideo możesz obejrzeć poniżej.

„Takie rodzaje ataków są u lwów częstym zjawiskiem. Najpierw zabierają się za nogi, potem za plecy, a na końcu szyję. Ich celem jest jak najszybsze powalenie ofiary na ziemię, a wtedy są już wygrane. Ta żyrafa nie poddała się jednak bez walki.”

Waleczna żyrafa

To niezwykłe, że ta walka trwała aż tak długo. Taka żyrafa jest ogromna i byłaby wspaniałym posiłkiem dla grupy lwów. Ona nie poddała się jednak bez walki, co więcej wyszła ze wszystkiego praktycznie bez żadnego szwanku. Na końcu zrzuciła lwa ze swojego grzbietu, a drapieżniki ostatecznie się poddały.

Źródło: <a href=Kruger Sightings / youtube.com">

Źródło: Kruger Sightings / youtube.com

Mądre dobieranie przeciwników

Kopnięcie żyrafy może być tak silne, że jest w stanie połamać drapieżnikom kości. W związku z tym takie ataki są sporym ryzykiem ze strony drapieżników.

„Ta żyrafa byłaby dla nich bardzo sycącym posiłkiem, jednak taki atak może wiązać się ze sporymi konsekwencjami.”

Co ciekawe, większość ataków drapieżników kończy się niepowodzeniem. Statystyki mówią, że wskaźnik wygranych ataków dla lwów wynosi 25%, dla wilków 14%, a dla niedźwiedzi polarnych zaledwie 10%. To pokazuje, że musisz mądrze dobierać sobie przeciwników, nawet jeśli jesteś królem.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować