Kategorie Newsy

Przerażające dane PETA: z powodu koronawirusa zagrożone jest życie masy zwierząt!

Z powodu pandemii koronawirusa na całym świecie wprowadzono stan wyjątkowy. Zamknięto szkoły, uniwersytety i laboratoria. Okazało się również, że koszt utrzymania zwierząt przeznaczonych do badań jest zbyt wysoki. To doprowadza do masowego pozbywania się zwierząt, które miałyby zostać wykorzystane do testów.

Zbyt drogie w utrzymaniu

Jak donosi PETA, przez panującą pandemię wiele eksperymentów wyrządzających szkodę zwierzętom hamuje się, ogranicza lub opóźnia. W związku z tym uniwersytety oraz laboratoria otrzymały nakaz pozbycia się zwierząt, które nie są uważane za „konieczne” w ich eksperymentach.

PETA uważa, że rząd USA przeznacza miliardy dolarów z podatków na rzecz eksperymentów medycznych z użyciem zwierząt. Według nich te pieniądze mogłyby przysłużyć się zupełnie innym celom. Mianowicie chodzi o ratowanie myszy oraz szczurów powszechnie wykorzystywanych w testach medycznych, oraz naukowych.

Jak skomentowała to neuronaukowiec PETA, dr Emily Trunnell:

Nowa pandemia koronawirusa powinna być moralnym i naukowym rachunkiem dla uniwersytetów krzywdzących i zabijających zwierzęta w badaniach, które są nie do zniesienia. Masowe groby zwierząt powinny nam uświadomić, że lekarstwa przyjdą tylko przy pomocy odpowiednich dla człowieka metod badań bez udziału zwierząt.

Szczepionki na koronawirusa testowane na ludziach

Jeśli chodzi o szczepionkę na koronawirusa, National Institutes of Health (NIH) postanowiło pominąć etap testów na zwierzętach. Według doniesień BBC News agencja zamierza testować lek bezpośrednio na ludziach.

Według PETA to jednak nie zatrzyma badań na gryzoniach, ale może być drogą do bezpiecznego testowania szczepionek przeprowadzanych na ludziach.

Już 45 zdrowych oraz chętnych ochotników zgodziło się wziąć udział w pierwszej próbie szczepionki finansowanej przez NIH, która mogłaby chronić przed chorobą COVID-19.

Czy sądzicie, że w dzisiejszych czasach konieczne są testy na zwierzętach?

Źródła: www.peta.org/blog/coronavirus-animal-killing-spree-college-labs/
Fotografie: pixabay.com