×

6 sposobów na oszczędzenie zwierzakowi stresu podczas Sylwestra

Fajerwerki są ekscytujące dla ludzi, ale nie koniecznie dla zwierzaków. Tak wielki i niezrozumiały hałas często jest dla nich powodem do wielkiego stresu. Prawdą jest, że podczas Sylwestra najgorzej mają zwierzaki bezdomne. Nie posiadają przy swoim boku czułych opiekunów, którzy je przytulą i pomogą poradzić sobie ze stresem. Właśnie dlatego warto jest przekonać znajomych i rodzinę, aby całkowicie zrezygnowali ze strzelania w Sylwestra. Niestety nie każdy to zrozumie, w związku z tym dzisiaj pokażę ci 6 sposobów, dzięki którym oszczędzisz swojemu futrzanemu przyjacielowi nerwów podczas ostatniego dnia roku. Pupil z pewnością będzie ci za to wdzięczny!

6 sposobów na oszczędzenie zwierzakowi stresu podczas Sylwestra:

#1 Jeżeli twoje zwierzaki mieszkają na zewnątrz, to wprowadź je do domu

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Zdaję sobie sprawę, że niektóre zwierzęta mieszkają na zewnątrz. Jeżeli Twój pupil jest jednym z nich, to w dzień Sylwestra wprowadź go do domu. Upewnij się również, że twoje mieszkanie jest dobrze zabezpieczone, a drzwi zamknięte, bo gdy zwierzaki są zestresowane, mogą próbować uciekać.

Jeśli twój czworonożny przyjaciel będzie przy tobie, na pewno poczuje się bezpieczniej. Przecież ty też nie chciałbyś siedzieć sam na dworze, jeśli bardzo byś się czegoś bał!

#2 Stwórz swojemu zwierzakowi bezpieczny schron

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Spraw, aby zwierzak poczuł się w domu najbezpieczniej, jak to tylko możliwe. W tym celu zamknij okna oraz spuść rolety. Możesz także włączyć telewizję lub radio, ponieważ dzięki temu zniwelujesz hałas fajerwerków. Musisz zrobić wszystko, aby twój pupil wiedział, że nic mu nie grozi.

#3 Wykonaj tzw. kamizelkę antylękową

Kamizelkę antylękową każdy może wykonać w domu w zaledwie 30 sekund. To bardzo prosty sposób, dzięki któremu twój zwierzak poczuje się jeszcze bezpieczniej. Do wykonania kamizelki możesz użyć bandaża, szala lub długiej chusty. Na poniższym filmiku zobaczysz krótką instrukcję, jak ją zrobić.

#4 Upewnij się, że zwierzak nie jest w stanie uciec

Kiedy zwierzęta są w dużym stresie, często uciekają w nieznane. Aby temu zapobiec, pozamykaj wszystkie okna oraz drzwi znajdujące się w twoim domu.

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

#5 W ciągu dnia zabierz swojego zwierzaka na długi spacer

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

Zabierz swojego pupila na dłuższy spacer w ciągu dnia i zapewnij mu aktywność fizyczną. Niech porządnie się wybiega i zmęczy. Dzięki temu jest spora szansa, że wieczorem zwierzak będzie zmęczony oraz prześpi najgorsze hałasy.

#6 Zrezygnuj ze strzelania w Sylwestra

To najbardziej skuteczna rada, aby oszczędzić zwierzętom nerwów. Nie myślmy tylko o sobie, ale także o nich. Futrzaki nie wiedzą, co się dzieje, przez co są w sporym stresie. Nakłaniajmy swoich znajomych, przyjaciół i rodzinę, aby zrobili to samo!

Źródło: pixabay.com

Źródło: pixabay.com

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować