Kategorie Zwierzaki

Adoptował żółwia albinosa. Ale to nie kolor zaskakuje, a jego niesamowicie długa szyja!

Mike Aquilina ma bzika na punkcie gadów. Dlatego nie powinno Cię dziwić, że całkiem niedawno przyjął pod swój dach malutkiego żółwia albinosa. Wyglądem przypomina nieco mini dinozaura. Mężczyzna zwrócił się z prośbą do internautów, aby pomogli mu nazwać to urocze stworzenie.

Mike znany jest w mediach społecznościowych pod pseudonimem AquaMike. Swój nowy nabytek zaadoptował od hodowcy żółwi albinosów, na początku listopada.

Żółwika cechują bardzo jasne kolory, przeważa biel i żółć. Jednak nie tylko to jest jego charakterystyczną cechą, na którą wszyscy zwracają uwagę. Ma też niesamowicie długą szyję, która sprawia, że niektórym kojarzy się ze stworzeniami z Parku Jurajskiego.

Mężczyzna udostępnił zdjęcie gada na Instagramie. W opisie wyjaśnił od razu, że to żółw Albino Florida Softshell i potrzebuje pomocy w nadaniu mu imienia

Jeśli chodzi o ten gatunek, cechuje go właśnie ponaddługa szyja. Sam Mike przyznał, że o tym nie wiedział. Gdy pierwszy raz zobaczył, jak żółw wyciąga głowę do góry, był zaskoczony. Anatomia tego maluszka sprawia, że wygląda jak niewielki dinozaur. Wideo na którym gad prezentuje swoją długą szyję zyskało masę fanów. Ludzie podobnie jak Mike nie zdawali sobie sprawy z istnienia takiego gatunku. Niektórzy żartobliwie pytali w komentarzach, czy tym razem adoptował żyrafę ?

Zatem jakie imię otrzymał żółw albinos?

Inspiracją przy wyborze imienia okazał się żółtawy kolor maluszka. Jakie imiona proponowali internauci? Pojawiły się takie propozycje jak Nessie – niczym potwór z Loch Ness, Goldie – DJ, Brachiosaurus – dinozaur o żyrafiej szyi, Custard – słodki sos angielski, o żółtym kolorze, Buttercup – jaskier, Lemon Drop – koktajl alkoholowy, mający delikatnie żółty kolor.

Dla wszystkich, którzy nie znają Mike, przypomnę tylko, że jest on już właścicielem conajmniej jednego żółwia, o imieniu Hope – nadzieja. U Hope od strony brzuszka widać, jak bije jej serduszko. Coś niesamowitego!

Mimo że padło wiele propozycji imienia, Mike nie zdradził, czy wybrał któreś z nich

Zatem jest jeszcze czas na zaproponowanie czegoś od siebie. Możesz to z łatwością zrobić pod którymś ze zdjęć czy wideo żółwia albinosa na Instagramie. Mike jest miłośnikiem zwierząt i z pewnością zamierza nadać wyjątkowe imię swojemu nowemu członkowi rodziny.

Kilka słów o Miku

Przez wiele lat nie wiedziałem, co chcę robić w życiu, ale zawsze byłem kreatywną osobą. W dodatku uwielbiam zwierzęta. Wszystkie zwierzęta. Dzielenie się moją pasją z wami, za pomocą mediów społecznościowych, daje mi masę frajdy. Jestem podekscytowany za każdym razem, gdy dodaje nowe zdjęcie czy filmik.

Moją misją jest ratowanie zwierząt. Dzielę się z wami tym wszystkim również po to, by edukować was na temat zwierząt.

Źródła: www.unilad.co.uk
Fotografie: www.instagram.com