×

Znaleźli dziwnego zwierza w krytycznym stanie. „Jak wielki, skołtuniony pająk”

Kiedy ratownicy znaleźli w domu starszego, schorowanego mężczyzny dziwne zwierzę, byli przerażeni. Okazało się, że jest ono nie tylko w krytycznym stanie, ale też ma na sobie prawie kilogram nadmiernej sierści, w której zostało zwyczajnie uwięzione. Po prostu załamali ręce na ten widok. Musieli działać szybko, aby pomóc zwierzęciu. Mężczyzna nie zaniedbał go celowo. Niestety choroba Alzheimera uniemożliwiła mu opiekę. Jak się potem okazało, pod skołtunioną sierścią skryta była urocza kotka.

Źródło: Western Pa Humane Society

Kotka miała na sobie prawie kilogram skołtunionej sierści

Gdy ratownicy dotarli do domu starszego, chorego na Alzheimera mężczyzny, po prostu włosy stanęły im dębem. Ich oczom ukazał się dziwnie wyglądający zwierz w krytycznym stanie. Zastanawiali się, co to za stworzenie? Wyglądał, jak wielki, skołtuniony pająk.

Byli przerażeni, kiedy odkryli, że pod tą sierścią ukryta jest kotka. Miała na sobie ciężkie dredy z sierści, co utrudniało jej poruszanie się. Jej opiekun z powodu choroby trafił do domu opieki. Hidey wraz z innym kotem zostali sami, zdani tylko na siebie.

kotka
Źródło: Western Pa Humane Society

Na szczęście jeden z członków rodziny mężczyzny przypomniał sobie, że przecież jego krewny miał koty! Wtedy właśnie wybrał się do domu starszego mężczyzny i kiedy zobaczył tragiczny stan zwierzaków, od razu wezwał pomoc. Był przerażony, kiedy zobaczył stwora z dredów, a kiedy oprzytomniał, zrozumiał że tak teraz wygląda zaniedbana kotka.

Oba koty zabrano do schroniska Animal Rescue League Shelter and Wildlife Center, gdzie otrzymały pomoc. Kotkę trzeba było natychmiast ogolić. Po pozbyciu się nadmiernej sierści okazało się, że kotka miała nadwagę, co dodatkowo przeszkadzało jej w poruszaniu się i wypróżnianiu.

Po leczeniu  oba koty trafiły do rąk swojego wybawiciela, krewnego starszego mężczyzny. Teraz futrzaki wiodą szczęśliwe życie.

Może Cię zainteresować