Kategorie Zwierzaki

Policja zatrzymała podejrzaną ciężarówkę. W środku znajdowało się 107 zamrożonych żółwi

W Chinach miejsce miał przerażający incydent. Policja zatrzymała ciężarówkę, która nielegalnie przewoziła 107 żółwi morskich objętych ochroną. Zwierzaki przewożono w chłodni, a po jej otwarciu, okazało się, że są zamrożone. Na szczęście mężczyzna został już zatrzymany i ukarany. Skazano go na 12 lat i 7 miesięcy więzienia oraz nałożono na niego grzywnę w wysokości 150 tysięcy juanów.

Mężczyzna przewoził 107 żółwi morskich w chłodni

Sprawa miała miejsce w 2018 roku, a w tym tygodniu została ujawniona przez sąd w Zhejiang. W ten sposób instytucja ostrzega społeczeństwo przed nielegalnym handlem dzikimi zwierzętami.

„Chcemy podnieść świadomość społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska oraz zdrowia publicznego”

Policja zatrzymała podejrzaną ciężarówkę. W środku znajdowało się 107 zamrożonych żółwi
Źródło: dailymail.co.uk

Ochrona dzikich zwierząt

18 października 2018 r. policja w Zhoushan zatrzymała ciężarówkę załadowaną 107 zamrożonymi żółwiami morskimi.  Sprawca przestępstwa został zatrzymany i skazany.

Żółwie morskie są chronionym gatunkiem dzikich zwierząt zgodnie z chińskimi przepisami. Oszacowano, że te zamrożone żółwie są warte około 3 miliony juanów.

Sprawa z 2018 r. została ponownie przedstawiona opinii publicznej, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na ochronę dzikiej przyrody. Chińscy urzędnicy zobowiązali się do zwalczania konsumpcji oraz nielegalnego handlu dziką florą i fauną.

Prowincje w całych Chinach zamierzają również wdrożyć specjalne programy dla handlarzy dzikich zwierząt, które mają na celu pomóc im finansowo lub pomóc znaleźć im inne zawody. To bardzo dobry krok w kierunku lepszego jutra!