Kategorie Newsy

Żywa żaba z nadzieją i smutkiem patrzy prosto w oczy kobiecie, która zamierza zjeść ją żywcem

W niektórych krajach żaby są nieodłącznym elementem kuchni. W 2015 roku do Internetu trafiło bardzo drastyczne nagranie, które pokazywało, jak żywa żaba została obdarta ze skóry, pokrojona na kawałki i zwyczajnie zjedzona. W ostatnim czasie, to video powróciło. Pokazuje ono wciąż żyjącą żabę, leżącą na talerzu.  Z nadzieją, smutkiem i bezradnością patrzyła ona prosto w oczy kobiecie, która zamierzała ją zjeść.

Niestety zwierzak nie mógł nic zrobić, ponieważ nie byłby w stanie wydostać się z talerza.

UWAGA – Drastyczny film!

Cierpienie przedstawione na tym filmie jest odrażające, ale widzowie powinni być słusznie oburzeni. Nie jesteśmy w stanie już zmienić losu tej żaby, ale organizacja na rzecz zwierząt PETA, zachęca widzów do skierowania swojego gniewu w kierunku ludzi, którzy traktują zwierzęta w tak bestialski sposób.

Co możemy zrobić

Można pomóc wielu zwierzakom po prostu ich nie jedząc. Nie ważne czy są wtedy żywe, czy też nie. Dieta wegetariańska czy też wegańska jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Kiedy wybierzesz się na zakupy do swojego ulubionego sklepu spożywczego, na pewno odkryjesz masę różnych, pysznych opcji jedzeniowych, które nie opierają się na cierpieniu zwierząt.

Źródło: peta.org | Fotografie: youtube.com