×

Z ich kominka wydobywały się dziwaczne dźwięki. Znaleźli w nim maleńką sowę

Pewna rodzina z Anglii usłyszała dziwne dźwięki dobiegające ze swojego kominka. Początkowo nie mieli pojęcia, co to może być. Jakiś czas później spojrzeli jednak na kominek, a wtedy zaznali sporego szoku. W jego środku znajdowała się mała sowa, która wyglądała, jakby do nich machała. Ptak wyraźnie utknął i potrzebował jak najszybszej pomocy.

Znaleźli maleńką sowę w swoim kominku

Rodzina była w szoku, gdy ich oczom ukazała się ta mała i biedna sowa. Ptak wpadł w poważne tarapaty, a więc potrzebował jak najszybszej pomocy.

Pomoc dla ptaka

Rodzina poczuła się źle, że nie zauważyła wcześniej tej sowy. Natychmiast zadzwonili więc do RSPCA, aby uzyskać odpowiednią pomoc. Inspektorzy od razu pojawili się na miejscu.

„Ci ludzie przez kilka dni słyszeli dziwne odgłosy dochodzące z kominka. Nie mieli jednak pojęcia, że w środku uwięziony był ptak. Zauważyli go dopiero, gdy spadł na dół.

Gdy przybyłam do tego domu, sowa wydawała się być szczęśliwa na mój widok. Bezpiecznie wyciągnęłam ją z pułapki i przewiozłam do pobliskiego szpitala dla dzikich zwierząt” – przyznała Lauren Bailey z RSPCA.

Sowa dochodzi do siebie

W dniu odnalezienia sowa była chuda i pokryta sadzą. Sądząc po jej stanie, musiała utknąć w kominku na nieco dłużej. Jak na razie ptak znajduje się w szpitalu dla zwierząt i na szczęście ma się już dobrze. Kiedy wróci do pełni zdrowia, sowa zostanie wypuszczona na wolność. Oby już nigdy więcej nie chciała zwiedzać żadnych kominków!

 

 

 

 

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować