Kategorie KotyRasy kotówYork Chocolate

York Chocolate – wszystko co warto wiedzieć o rasie

York Chocolate to rzadka rasa, której przedstawiciele posiadają sierść w umaszczeniu czekoladowym. Myślisz o zakupie kota tej rasy? W takim razie warto, abyś dowiedział się nieco więcej na jej temat. Przewiń poniżej, aby znaleźć wszystkie ważne informacje.

York Chocolate
Źródło: York Chocolate cat / facebook.com

York Chocolate charakter

Jest to cichy i spokojny kot, który bardzo silnie przywiązuje się do swoich opiekunów i uwielbia im towarzyszyć. Dobrze dogaduje się zarówno z dziećmi jak i innymi kotami oraz zwierzętami domowymi. Do obcych często podchodzi jednak z dystansem i rezerwą. Bywa nawet nieśmiały. Cechuje się wysokim poziomem inteligencji, dzięki czemu szybko uczy się nowych umiejętności. Lubi zabawy. Jest delikatny i łagodny.

York Chocolate wygląd

Jest to dość duży kot o miękkiej i gładkiej sierści, która występuje w czterech umaszczeniach: czekoladowym, czekoladowo-białym, liliowym oraz liliowo-białym.

Waga kota

Koty tej rasy osiągają wagę od 5 kg do 8 kg.

Zdrowie kota

Jest to zdrowa i odporna rasa. Dotychczas w jej obrębie nie zarejestrowano jakichkolwiek problemów oraz schorzeń o podłożu genetycznym.

York Chocolate – wszystko co warto wiedzieć o rasie
Źródło: York Chocolate cat / facebook.com

Długość życia kota

Koty te żyją około 13-15 lat.

Pielęgnacja kota

Pielęgnacja kotów tej rasy jest prosta i niewymagająca. Takiego kota wystarczy wyczesywać raz w tygodniu oraz regularnie kontrolować stan jego oczu, uszu i pazurków. Futrzakowi trzeba zapewnić dobrej jakości karmę, która w większości będzie składać się z mięsa.

York Chocolate kocięta

Myślisz o przygarnięciu małego kota tej rasy? Najpierw upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie potrzeby. Jeśli tak, to możesz zacząć szukać odpowiedniej hodowli. Pamiętaj, że mały kotek może być ci wydany najwcześniej w wieku 8 tygodni. Jeśli jest inaczej, to najprawdopodobniej masz do czynienia z pseudo-hodowlą. Tacy ludzie często zbyt wcześnie rozdzielają maluchy od swoich mam, aby zaoszczędzić na kosztach utrzymania.

York Chocolate – wszystko co warto wiedzieć o rasie
Źródło: York Chocolate cat / facebook.com

York Chocolate hodowla

Jeśli chcesz zakupić małego kota tej rasy, wybierz sprawdzoną hodowlę, która jest prowadzona przez profesjonalistów, którzy mają sporą wiedzę oraz doświadczenie w temacie danej rasy. Niestety ta rasa jest bardzo rzadka, a więc przy zakupie kociaka będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Hodowli najlepiej szukać za granicą.

York Chocolate cena

Zastanawiasz się, ile pieniędzy należy przygotować na zakup takiego kota? Przedstawiciel tej rasy z legalnej hodowli kosztuje od 600 dolarów do 1500 dolarów.

Uwaga na pseudo-hodowle

Nigdy nie oszczędzaj przy zakupie kota rasowego. W innym przypadku możesz paść ofiarą pseudo-hodowli. W takich miejscach koty często są chorowite, osłabione oraz bardziej narażone na wady genetyczne. Pamiętaj, że kot z legalnej hodowli kosztuje znacznie więcej niż 500 zł. Nie daj się oszukać!

Zobacz także: Kot brytyjski – wszystko, co warto wiedzieć o rasie