Kategorie WideoWzruszające

Wykończony kot dźwiga ciało swojego martwego przyjaciela. Ledwo daje radę

Niejednokrotnie każdy z was zapewne słyszał wzruszającą historię, o lojalnych psach. Nie często zauważa się tę cechę u innych zwierząt, a to błąd. Wiele z nich jest w stanie zaryzykować własne życie, by pomóc drugiemu stworzeniu, bliskiemu swemu sercu.

Koty są zwykle postrzegane jako kapryśne istoty o dość indywidualnej osobowości, które pójdą do kogokolwiek, by dostać jedzenie. Ich lojalność jest czymś, na co właściciel musi sobie zasłużyć. Eksperci uważają również, że koty nie są stadnymi zwierzętami, zatem nie polegają na innych osobnikach swojego gatunku. Nie potrzebują nawiązywania tego typu relacji.

Wirusowe wideo

Do sieci trafiło wideo, które w naprawdę szybkim tempie rozeszło się po odbiorcach. Film udowadnia, że koty są zdolne do bezwarunkowej miłości i zależy im na sobie nawzajem. Cała sytuacja rozegrała się w dzielnicy Songbei w północnych Chinach. Widać kota, który za żadne skarby nie chce odejść i zostawić na ulicy ciała swojego martwego przyjaciela.

Wykończony kot dźwiga ciało swojego martwego przyjaciela. Ledwo daje radę
YouTube

Film daje do myślenia

Świadkowie tej wzruszającej a zarazem przykrej sceny twierdzą, że kot przystanął na chwilę nad martwym przyjacielem i próbował go ożywić. Kiedy to nie zadziałało, zrobił coś niezwykłego. Chwycił pyszczkiem ciało za skórę przy karku i zaczął ciągnąć w bezpieczne miejsce.

Wyczerpany futrzak w końcu się zatrzymał, by odsapnąć, jednak nie poddał się, dopóki jego przyjaciel nie znalazł się w bezpiecznym miejscu, z dala od samochodów. Lojalność i wierność kota względem drugiego, zdaje się być naprawdę silna. Doskonale widać to na wideo.

Nie poddał się, chcąc, by przyjaciel spoczął w bezpiecznym miejscu. To wzruszający i piękny akt przyjaźni i lojalności. Gdy następnym razem pomyślisz, że koty są fałszywe, przypomnij sobie to wideo.