Kategorie Psy

Twój psiak boi się wybuchów fajerwerków? Ta buda to idealne rozwiązanie dla niego

Sylwester tuż tuż. Niestety nasze pupile nie reagują na to wydarzenie tak pozytywnie jak my. Ich strach wiąże się z fajerwerkami. Sądzę, że większość z was nie wie, o niesamowitym wynalazku marki Ford. Pracownicy znaleźli bowiem rozwiązanie, które ma pomóc psom. Dokładniej Ford Europe zaprezentował mały domek dla psów wrażliwych na odgłosy petard czy burz.

Specjalna buda wygłuszająca hałas

Otóż powstała buda dla psów, opracowana na podobnej technologii, którą stosuje się w samochodach i słuchawkach. Schronienie ma zapewnić komfort czworonogom, podczas głośnych wybuchów czy grzmotów.

Sama buda jest na razie prototypem, ale firma reklamuje ją jako sposób na zmianę życia zwierząt domowych, które boją się głośnych dźwięków. W przypadku zbliżającego się Sylwestra, są nimi fajerwerki.

Twój psiak boi się wybuchów fajerwerków? Ta buda to idealne rozwiązanie dla niego
Ford Europe

Dla wielu zwierząt odgłosy petard są przerażające. W porównaniu z ludźmi, psi słuch jest zdecydowanie bardziej wyostrzony i potrafi wyłapywać dźwięki z dalszych odległości i w znacznie szerszym zakresie częstotliwości. Zatem jeśli Twój pupil odczuwa strach związany z wybuchami, powinieneś odpowiednio przygotować go do Sylwestra. Pomyśl przede wszystkim o miejscu, w którym go umieścisz, ma się tam czuć bezpiecznie

Jak działa wygłuszająca buda?

Otóż jej technologia opiera się na technologii eliminowaniu hałasu, która występuje w SUV-ie Ford Edge. W tym modelu dźwięki silnika i skrzyni biegów, przeciwdziałają przeciwstawnym falom dźwiękowym z systemu audio samochodu.

Gdy mikrofony w budzie wykryją dźwięk fajerwerków, wbudowany system audio emituje przeciwne częstotliwości, które w rzeczywistości całkowicie eliminują hałas lub przynajmniej znacznie go zredukują. Korek o dużej gęstości, idealny do wyciszenia, stanowił integralną część projektu. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twój zwierzak nie będzie się już bał i stresował nadchodzącym Sylwestrem.