Kategorie Newsy

Wygłodzony szczeniak nie jadł przez kilka tygodni. Schudł do tego stopnia, że było mu widać kości

Wychudzona do kości psina została przywieziona do hiszpańskiego centrum ratownictwa zwierząt w Granadzie w Hiszpanii. Niestety, ratownicy dawali jej bardzo nikłe szanse na przeżycie i odzyskanie zdrowia.

Była tak wychudzona, że niemal wszystkie jej kości były widoczne tuż pod powierzchnią skóry. Ale nie to było najgorsze. Narządy zwierzaka przestały funkcjonować prawidłowo, a mięśnie, które dosłownie zanikły, były na tyle osłabione, że miała problem z chodzeniem, a nawet ustaniem o własnych siłach.

wyglodzony-pies-1

Na szczęście nadzieja umiera ostatnia. Eduardo Rodriguez, właściciel centrum, postanowił nie dać za wygraną i wziął sprawę w swoje ręce.

wyglodzony-pies-3

Ze względu na to, jak bardzo chuda była suczka, nazwał ją Spaghetti. Początkowo to weterynarz przebadał wycieńczoną psinę. Mimo, iż stwierdził, że szansa na jej przeżycie jest bardzo niewielka, Eduardo nie poddał się – postanowił, że nie pozwoli jej umrzeć.

wyglodzony-pies-4

W wywiadzie dla Daily Mail powiedział:

„Została pozbawiona pożywienia i wody. Kiedy ją przyjęliśmy, miała siłę poruszać tylko głową i ogonem. Nie miała żadnej masy mięśniowej. Zajmuje się psami od dziecka i jestem przyzwyczajony do oglądania zwierząt w złym stanie, ale nigdy nie widziałem czegoś takiego! Weterynarz powiedział, że mieliśmy szczęście, bo zwierzak mógłby nie przetrwać kolejnej nocy. Zanim dostała cokolwiek do jedzenia, podłączyliśmy jej kroplówkę na sześć godzin. Następnie zrobiliśmy dla niej specjalną uprząż, aby pomóc jej chodzić. Musiała w końcu zbudować masę mięśniową, ponieważ nie była nawet w stanie podnieść się samodzielnl”

wyglodzony-pies-5

Po pewnym czasie, Spaghetti nabrała wystarczająco siły, aby samodzielnie wstać i napić się wody.

wyglodzony-pies-6

Pracownicy ośrodka uważają, że sunia była zamknięta i głodzona od urodzenia.

wyglodzony-pies-7

Powoli, ale systematycznie psina zaczęła przybierać na wadze. Początkowo jadła z kosza, z którego mogła korzystać bez konieczności wstawania.

wyglodzony-pies-8

Wkrótce, Spahtetti zaczęła jeść od 5 do 6 razy dziennie. Potrafiła też stać o własnych siłach – wszystko dzięki wspaniałemu personelowi z centrum ratownictwa zwierząt.

wyglodzony-pies-9

W zaledwie siedem tygodni od przyjęcia, suczka dokonała niemożliwego. W pełni wróciła do zdrowia! Eduardo uważa, że Spaghetti zjadła więcej jedzenia w ciągu kilku ostatnich tygodni, niż przez 10 miesięcy odkąd przyszła na świat.

wyglodzony-pies-10

Co działo się dalej z naszą dzielną sunią? Eduardo podczas jej cudownej przemiany, na tyle związał się z psiną, że postanowił przyjąć ją pod swój dach. Powiedział:

„Jej wola życia była niesamowita. Poczułem więź z nią w chwili, gdy tylko ją zobaczyłem. Teraz jesteśmy nierozłączni. Jest niesamowicie inteligentna i posłuszna. Już w pierwszy dzień od jej przyjęcia powiedziałem kolegom, że zamierzam ją zatrzymać i tak się stało.”

wyglodzony-pies-11

Spaghetti mieszka z Eduardo, jego żoną Caroliną i 14-letnią córką oraz… 5 innymi psami.

To niezwykle wzruszające zakończenie historii, w której suczka dzielnie walczyła o każdą chwilę życia, a życzliwy człowiek, przywracając wiarę w lepsze jutro, nie pozwolił jej się poddać.

wyglodzony-pies-12
Źródło: shareably.net | Fotografie: shareably.net