×

Odnaleziono 15 przeraźliwie wychudzonych psów. Widok, który wywołuje łzy rozpaczy

Powodów, dla których zwierzęta są zaniedbywane i pozostawione na pastwę losu jest wiele. Jednak wszyscy zgodzimy się z tym, że nie powinno się tak dziać. Jest wiele miejsc, gdzie możemy zostawić czworonożnego przyjaciela. Wystarczy odrobinę chęci.

Hodowla dogów niemieckich

Czasem ludzie nie mają złych intencji, ale ich życie niespodziewanie się zmienia. Nie każdy potrafi sobie poradzić w takiej sytuacji i dochodzi wówczas do porzuceń. Krewna kobiety, która miała hodowlę dogów niemieckich, była załamana, kiedy zobaczyła czworonogi. Natychmiast zawiadomiła policję. 13 skrajnie wychudzonych psów było zamkniętych w klatkach. Jeden wraz ze szczenięciem już nie żył… Widok był zatrważający.

Na miejsce przyjechała grupa ratowników Watchdog z Tajlandii

W szybkim czasie udało się zlokalizować właścicielkę zwierząt. Rozmawiała ona z lokalnym lekarzem weterynarii, Kangwan Thirathamrong.

Kobieta twierdziła, że nie wyrządziła psom żadnej krzywdy, że cały czas je karmiła. W wyniku bezrobocia i problemów finansowych z czasem kupowała coraz mniej jedzenia, bo nie było ją na nie stać – wyznał weterynarz

Zanim zwierzęta przetransportowano do lokalnego centrum pomocy, otrzymały jedzenie i picie. Niektóre usiłowały wstać, by się napić, jednak brakowało im na to siły…

Wszystkie uratowane psy wymagały opieki i pomocy, dlatego przewieźliśmy je do centrum medycznego dla zwierząt. Czas pokaże, czy właścicielkę będzie stać na zabranie psów, czy też nie. Jeśli okaże się że nie, będziemy szukać nowych domów dla tych pupili

13 dogów niemieckich znaleziono żywych, a dwa niestety martwe

13 ocalonych psów, w tym pięć to samce, a osiem samice. Zwierzaki wydają się być stosunkowo młode. Mają około dwóch lat. Jeśli właścicielka nie przejmie nad nimi opieki, z całą pewnością znajdą nowe kochające domy, w których nikt nie pozwoli, by ponownie znalazły się w takim stanie.

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować