Kategorie PoradyPoradyPsy

Gdy kanapa śmierdzi psem, posypuje ją na 15 minut i odkurzam. Po wszystkim pachnie jak nowa!

Psiak to największa miłość każdego właściciela. Nic tak nie sprawia radości jak psie powitanie po powrocie do domu czy trącanie mokrym nosem. Każde serce mięknie też przy widoku smutnych psich oczu, błagających o jedzenie. Jednak nie oszukujmy się, posiadanie zwierzaka ma też swoje wady. I bywa nią zapach. Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy? Skuteczne porady dla każdego właściciela.

Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy
Pixbay

Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy? Jest na to prosty i tani sposób

Właściciele czworonogów często nie widzą świata poza swoimi pupilami. I to wcale nie dziwi, ponieważ psy to nasi najwięksi przyjaciele. Nikt tak nie wita radośnie, kiedy pan lub pańcia wraca z pracy. Nikt tak nie rozdziera spojrzeniem serca prosząc o przekąskę lub resztki ze stołu. Nikt tak nie przytuli, nie trąci nosem w smutny dzień. I nikt nie przyniesie do domu takich zapachów jak pies. Szczególnie, jeśli zmoknie mu futro lub wytarza się gdzieś na spacerze. Taki zapach jest trudny do usunięcia i lubi mocno osadzić się na kanapie. Jak się go zatem pozbyć? Pomocna jest soda oczyszczona, którą doskonale znamy z kuchni. Nadaje się nie tylko do pieczenia, ale również do zrobienia mikstur czyszczących.

Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy?
Jak pozbyć się zapachu psa z kanapy? Fot. Wiggly Widsom

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kanapy i to tanim kosztem, sięgnij właśnie po sodę oczyszczoną. Jest naprawdę skuteczna! Wystarczy, że odkurzysz najpierw kanapę, na której z pewnością znajduje się wiele psich kłaków. Potem posyp ją cienką warstwą sody oczyszczonej i delikatnie szoruj miękką szczoteczką. Na końcu zostaw tak przygotowaną kanapę na około godzinę i ponownie dokładnie odkurz cały mebel. Do pozbycia się psiej sierści z tapicerki możesz też użyć rolki do czyszczenia ubrań.

Zapachu i plam, które powstały po psie, pozbędziesz się też miksturą wody z sokiem cytrynowym i sody oczyszczonej. Jak to zrobić? Wystarczy, że zmieszasz dwa litry wody z sokiem z jednej cytryny i 2 łyżeczkami sody oczyszczonej. Powstałą mieszanką zwilż miękką ściereczkę i długimi, okrężnymi ruchami wyczyść obicie sofy. Pozostaw do wyschnięcia. I gotowe!

Jak jeszcze zadbać o psi zapach?

Naszym czworonogom towarzyszyć mogą różne zapachy. Nie tylko te odczuwalne z sierści, ale też choćby z ich pyszczków. Dlatego tak ważna jest higiena pupila. Na pewno żaden właściciel nie chciałby czuć z pyska psa nieprzyjemnego zapachu. Ten, jak wiadomo świadczy o stanie zapalnym lub nadmiarze kamienia. Dobrym rozwiązaniem są specjalne pasty, żele i płyny do higieny zębów psa. Psiakowi można też w ramach nagrody podawać przysmaki na świeży oddech. Można je zakupić w sklepach zoologicznych i w gabinetach weterynaryjnych. Tak, jak dbamy o własne zęby, chodząc na kontrole do dentysty, warto zrobić to samo z psimi zębami. Kontrolując, czy nie pojawia się na nich kamień. Przekąski na świeży oddech nie tylko poprawią jakość zapachu z psiego pyska, ale i dadzą mu frajdę.

Pamiętajmy też o regularnych kąpielach pieska

W przypadku, kiedy pupil pachnie nieprzyjemnie, a kąpiel za kąpielą nie przynoszą rezultatów, skuteczny będzie neutralizator zapachu. Tak, jak każda pańcia lubi popsikać się perfumami, tak neutralizator sprawi, że psiak będzie pachniał prawie jak channel no. 5. Środki te działają długo i są bezpieczne dla zwierzaka. Pozostawiają na nim miłą dla nosa nutę zapachową. Do wyboru jest wiele kwiatowych i owocowych nut. Wszystko to, aby Twój pupil i dom pięknie pachniał!

Fotografie: pixbay