×

Właściciel pozwolił całkowicie ogolić haskiego. Wyrządził mu więcej krzywdy niż dobra

Lato zbliża się wielkimi krokami, a temperatura powietrza z dnia na dzień jest coraz wyższa. Właściciele psów, które mają grubszą i dłuższą sierść, powinni zwrócić na swoje zwierzaki szczególną uwagę. Ludzie często decydują się na jej przystrzyżenie. Niestety, niektórzy zapominają, że najlepiej jest, jeśli idzie to w parze z estetycznym wyglądem…

To zdjęcie obiegło internet z prędkością światła. Miało na celu zainspirować innych właścicieli zwierząt domowych do tego, aby zrobili to samo ze swoimi psami. Myślicie, że ktoś się skusił?

Jedno jest pewne: ta fotografia rozbawia do łez!

Husky to jedna z niewielu ras psów, które mają bardzo gęstą sierść trzymającą ciepło podczas chłodniejszych dni. Okazuje się jednak, że odgrywa również bardzo ważną rolę podczas upałów.

Wikipedia

Psy z taką sierścią nigdy nie powinny być golone. Ich sierść jest doskonałym izolatorem dla upalnego słońca… Niektórzy intuicyjnie golą ich ciała, bo wydaje im się, że zwierzakowi będzie wtedy chłodniej. Nic bardziej mylnego! Należy pamiętać, że sierść na ciele psa odpowiada za utrzymanie temperatury jego ciała w równowadze – wyznaje lekarz weterynarii Karen Becker.

Całkowicie wygolone ciało czworonoga może być niebezpieczne dla jego zdrowia. Należy pamiętać, że nawet kilkucentymetrowa sierść może uchronić zwierzaka przed poparzeniami słonecznymi.

Może Cię zainteresować