Kategorie PsyWideo

Zbudowała specjalną windę dla swoich starszych psów. „Chciałam im ułatwić poruszać się po domu”

Każdy z nas się starzeje. Zwierzaki również w pewnym momencie zaczynają niedomagać, jednak pewna opiekunka trzech mopsów doskonale wiedziała, jak ułatwić życie swoim czworonożnym seniorom. Wpadła na pomysł, który skradł nasze serca.

Psia winda hitem sieci

 Sonya Karimi z Nowego Orleanu od dłuższego czasu zastanawiała się, jak pomóc swoim pieskom – trzem starszym mopsom, które miały już duże problemy z chodzeniem po schodach. Kobieta postanowiła zbudować swoim adopciakom domową mini-windę zainstalowaną na schodach, którą nazwała Doggie -Vator (gra słów – elevator to po angielsku winda).

Sonya udostępniła kilka zdjęć swojego wynalazku w Internecie i okazało się, że ludzie są zachwyceni.

winda dla psów

Właścicielka pokaźnej gromadki adoptowanych mopsów od jakiegoś czasu nosiła się z pomysłem ułatwienia swoim podopiecznym przemieszczania się po schodach. Pomysł powstał w jej głowie, kiedy adoptowała mopsa Bodhi, który miał poważne problemy z kolanami.

„W pracy widziałam, jak automatyczny podnośnik ułatwiał ludziom życie i byłam zaskoczona, że nikt nie wymyślił czegoś takiego dla psów. Pomyślałam więc, że być może uda mi się stworzyć coś, co pomoże moim podopiecznym. Chciałam im ułatwić poruszać się po domu. Tak powstała psia winda.

Moje mopsy tak szybko się do niej przyzwyczaiły, że aż nie wierzyłam. Myślałam że, będziemy musieli odbyć serię treningów, żeby zrozumiały, o co chodzi, a one już od pierwszego razu wiedziały, do czego służy podnośnik” – mówi Sonya, która jest zawodową fizjoterapeutką.

winda dla psów

Jak to działa?

Winda jest uwielbiana przez psy. Jak działa? Piesek wchodzi do niewielkiego drewnianego pudełka, które właściciel musi zamknąć, żeby mały podróżnik nie wypadł. Potem wystarczy wcisnąć przycisk na pilocie i wycieczka rozpoczęta! Kiedy podroż dobiega końca, pieski wychodzą z pudełka na specjalną, łatwo dostępną rampę.

Może warto opatentować to cudo?