×

[Wideo] Mały chłopiec pociesza pieska, który boi się burzy. Nic lepszego dziś nie zobaczysz

Wiele psów bardzo boi się burzy, a my powinniśmy znaleźć sposób, aby pomóc im w czasie głośnego żywiołu. Doskonale rozumie to mały chłopiec, który wie, jak wesprzeć swojego futrzanego przyjaciela. Filmik z ich udziałem jest najsłodszy na świecie i obejrzało go już prawie milion osób!

Chłopiec pociesza psa w czasie burzy

Na Twitterze pojawił się poruszający filmik z chłopcem pocieszającym swojego psa w czasie burzy. Dziecko czule przytulało czworonoga i dało mu do zrozumienia, że wszystko będzie dobrze. To zdecydowanie najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczysz. To wideo odtworzyło już prawie milion osób.

https://twitter.com/akkitwts/status/1238651799353073666?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1238651799353073666&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.pawmygosh.co%2Fbaby-comforts-dog%2F

Dlaczego psy boją się burzy?

Istnieje kilka powodów, dla których burze budzą przerażenie u tak wielu psów. Najbardziej oczywistą przyczyną jest hałas. Słuch czworonogów jest od dwóch do trzech razy bardziej czuły niż słuch ludzki, przez co nasze pupile odczuwają grzmoty dużo głośniej niż my.

Ostatnie badania wykazały również, że nie chodzi tylko o grzmoty. W czasie burzy do powietrza uwalniana jest duża ilość ładunku elektrostatycznego. Psy odczuwają to jako mrowienie na swojej sierści. Dzięki temu one dużo wcześniej niż my wiedzą o zbliżającej się burzy.

Właśnie dlatego tak wiele czworonogów przed burzą szuka schronienia w zamkniętych pomieszczeniach. W takich miejscach zwykle znajduje się mniej ładunku elektrostatycznego.

Przed burzą wielu weterynarzy zaleca pocieranie psiego futra za pomocą chusteczki do suszarki. To dość skuteczna metoda mająca na celu zminimalizowanie obciążenia. Pamiętaj jednak, aby nie robić tego zbyt często, aby nie narażać pupila na szkodliwe chemikalia. Chusteczka powinna być też bezzapachowa.

 

 

Źródła: www.pawmygosh.co

Anna Zdrodowska

Mam na imię Ania, a zwierzęta już od dziecka są moją największą pasją. Jestem szczęśliwą posiadaczką psa oraz trzech kotów. Interesuję się zoologią, behawioryzmem, a także dietetyką zwierzęcą. Dzielenie się z Wami nowinkami ze świata zwierząt to dla mnie ogromna radość!

Może Cię zainteresować