Husky w wannie pełnej lodu
Kategorie PsyWideoZabawne

Wanna pełna lodu, czyli sprytny sposób, aby pies pokochał kąpiele

Husky to doprawdy niezwykła rasa. Te psy słyną ze swojej wytrzymałości, umiłowania do biegania i nierzadko wybitnych talentów wokalnych. Jednak właściciele psa o imieniu Whiskey niemalże od początku zauważyli u swojego podopiecznego kolejną niezwykłą cechę:
„Zauważyłam, że kiedy dawałam mu do picia wodę z lodem, wyjmował lód z miski i żuł go oraz gryzł z lubością”
Jak się następnie okazało, Whiskey kocha śnieg, zimę i wszystko, co z nią związane:
„Uwielbia tarzać się w śniegu czy w lodzie, natomiast wody nienawidzi z całego serca i kąpiele bywają naprawdę skomplikowaną operacją!”

Husky w wannie pełnej lodu

Właściciele Whiskey znaleźli jednak sposób, aby wanna nie kojarzyła się podopiecznemu jedynie ze znienawidzonymi kąpielami:
„Zobaczyliśmy na YouTube, że ludzie wypełniają lodem małe baseny ogrodowe dla psów, jako chłodzące miejsca podczas upałów. My nie mamy ogrodu, więc postanowiliśmy wypełnić wannę lodem, żeby dodatkowo odczarować wizję Whiskey wanny jako miejsca tortur”
I rzeczywiście – na udostępnionym nagraniu możemy zobaczyć, jak na początku nieco nieprzekonany pies powoli i ostrożnie zabiera się do wejścia do wanny, jednak już za chwilę widzimy, jak zachwycony leży na lodzie, chrupie lód i naciera się nim. Był bardzo szczęśliwy, że wanna zamiast wodą, została wypełniona jego ulubioną przekąską.
„Whiskey był tam do czasu, aż lód się roztopił. Teraz, kiedy proponujemy mu kąpiel, wchodzi do wanny znacznie chętniej”
Przy obecnych temperaturach zupełnie się Whiskey nie dziwimy. Sami chętnie weszlibyśmy do podobnej wanny!