×

Jeśli Twój pupil naciska na głowę w taki sposób, niezwłocznie zabierz go do weterynarza!

Ludzie, którzy mają zwierzaki często czują z nimi bardzo mocną więź i starają się robić wszystko, aby były zdrowe i szczęśliwe. Niestety, na zwierzęta, tak jak i na ludzi, również czekają różnego rodzaju choroby, a ich symptomy często są przez właścicieli niezauważone.

Jedną z takich oznak jest naciskanie przez psa głową o twardą powierzchnię, np. ścianę. Zwłaszcza, jeśli zwierzak robi to niejeden raz. Jeśli w porę coś z tym zrobisz, możesz mu nawet uratować życie…

Dlatego koniecznie dowiedz się, co może to oznaczać, ponieważ często jest to symptom czegoś naprawdę bardzo poważnego.

#1 Niewłaściwa ilość soli w diecie

Nasze zwierzaki nie mogą doprawić jedzenia solą i pieprzem, jednak nie zmienia to faktu, że w swojej diecie potrzebują soli. Jeśli w ich organizmie jest jej za mało, woda może nie docierać we właściwych proporcjach do każdej komórki. Jeśli pies się odwodni, może to doprowadzić nawet do drgawek lub obrzęku mózgu.

#2 Guz


Część guzów rozwija się nie dając nawet o sobie znać, ale niektóre z nich dawać bardzo bolesne objawy. Zwłaszcza jeśli mocno uciskają na różne części mózgu. Zwierzę wyraża swój ból i dyskomfort naciskając głową na twardą powierzchnię.

#3 Wścieklizna


Jeśli zauważysz, że Twoje zwierzę robi coś takiego, zacznij obserwować je także pod kątem innych objawów wścieklizny. Należy do nich strach przed wodą, piana na pyszczku czy kompulsywne zachowania. Niestety, wścieklizna jest niemal zawsze śmiertelna u psów i bardzo łatwo się nią zarazić przez ugryzienie.

#4 Pasożyty


Zwierzęta zwłaszcza te, które kochają przebywać na świeżym powietrzu, mogą stać się doskonałym lokum dla mniejszych stworzeń. Kleszcze, pchły i inne pasożyty mogą być się przyczyną wielu chorób. Obejrzyj swojego psa dokładnie, jeśli zauważysz coś niepokojącego, zabierz go do weterynarza.

#5 Zatrucie ołowiem


Zatrucie ołowiem jest bardzo groźne. Może poważnie uszkadzać mózg lub nawet spowodować trwałe upośledzenie intelektualne. Niestety, jest to proces bardzo rozległy w czasie i daje o sobie znać najczęściej, gdy sprawa staje się bardzo poważna…

#6 Uraz głowy


Kiedy zwierzę ma wstrząs mózgu, odczuwa go tak jak ludzie. Źle się czuje, jest zdezorientowane i ma zawroty głowy. Jeśli widzisz, że naciska głową o twardą powierzchnię, a masz podejrzenia, że mogło dojść do urazu głowy, niezwłocznie skontaktuj się z weterynarzem.

#7 Udar


Udar mózgu może spowodować niewielką szkodę, ale też bardzo poważne problemy neurologiczne, a nawet śmierć.

Nie bagatelizuj tego!

Może Cię zainteresować