×

Latami w bestialski sposób spuszczali żółć z biednej niedźwiedzicy. Była już na skraju

Niedźwiedzica imieniem Caesar przeżyła prawdziwe piekło na Ziemi. Zamieszkiwała jedną z chińskich farm, na której właściciele pozyskiwali zwierzęcą żółć straszliwymi metodami.

Zwierzak przeżywał prawdziwe katusze

Niemal 24 godziny na dobę pobierano z woreczka żółciowego zwierzaka żółć. Dodatkowo miś był zamknięty w ciasnym pomieszczeniu, gdzie praktycznie nie miał możliwości ruchu.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Choć wydawać by się mogło, że dla niedźwiedzicy nie ma już ratunku, z pomocą przybyli obrońcy praw zwierząt, działający dla organizacji Animals Asia. To oni dali jej szansę na lepsze życie.

W podobny sposób traktowanych jest w Chinach tysiące innych niedźwiedzi. Zwierzęta są zmuszane do przeżywania prawdziwych tortur, a wszystko w celu pozyskania składników, które są następnie wykorzystywane w tradycyjnej, chińskiej medycynie.

Co gorsza, Caesar miała otwartą ranę na boku, przez którą spływała żółć. W tym celu nosiła specjalną kamizelkę, która ciasno przylegała do jej brzucha. Jej zadaniem było utrzymywanie lateksowego cewnika odprowadzającego żółć do metalowego pojemnika.

To najgorsze z możliwych tortur – powiedzieli obrońcy, którzy przyszli jej z pomocą.

Niedźwiedzica potwornie cierpiała. To cud, że wciąż żyła. Jednak nie wszystkie misie miały tyle szczęścia, co Caesar…

Metalowe kamizelki są obecnie nielegalne. Stały się więc mniej popularne, ale to nie znaczy, że nikt z nich nie korzysta. Dowodem na to jest Caesar – powiedział Steve Jackson, szef Animals Asia

Dzisiaj uratowana niedźwiedzica jest w pełni zdrowa i silna

Blizny Caesar zniknęły, dzięki czemu stała się zadziwiająco pięknym zwierzęciem. Aktualnie waży około 271 kilogramów. Jest świetnie zbudowana mimo tego, że jest niedźwiedzicą… Do jej ulubionych zajęć należy wylegiwanie się na słońcu, kopanie, a także kąpiele w wodzie – zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje

Cieszymy się, że mogliśmy wpłynąć na to, aby jej życie wyglądało dzisiaj zupełnie inaczej. Teraz możemy obserwować, jak każdego dnia raduje się z życia w swoim naturalnym środowisku. Nie ma nic lepszego, niż radość zwierzaka, któremu mogliśmy pomóc

Chociaż ta historia miała szczęśliwe zakończenie, podobnych przypadków jest znacznie więcej. Szacuje się, że w samych Chinach jest około 10 000 więzionych niedźwiedzi. Mamy nadzieję, że historia Caesar będzie miała wpływ na całą resztę, a miłośnicy zwierząt połączą siły w walce z torturowanymi misiami.

Może Cię zainteresować