Kategorie PsyRasy psówTerier brazylijski

Terier brazylijski od A do Z, czyli wszystko co warto wiedzieć o rasie

 

Terier brazylijski to mały pies pochodzący z Brazylii. Jesteś właścicielem przedstawiciela tej rasy, a może dopiero myślisz o jego zakupie? W takim razie warto, abyś dowiedział się nieco więcej na jego temat. Przewiń niżej, aby znaleźć wszystkie ważne informacje.

Terier brazylijski
Źródło: wikipedia.org

Brazylijski terier historia

Małe teriery brazylijskie pochodzą z Brazylii. Jest to bardzo młoda rasa psa, która ustabilizowała się około 100 lat temu. Jej przedstawiciele powstali dzięki skrzyżowaniu foksteriera z małymi terierami.

Brazylijski terier

Terier brazylijski wygląd

Jest to nieduży pies o smukłej i proporcjonalnej sylwetce. Jego sierść jest gładka i przylegająca. Występuje w białym umaszczeniu z brązowymi, czarnymi lub niebieskimi znaczeniami, które zawsze znajdują się na głowie.

Terier brazylijski waga i wzrost

Przedstawiciele rasy osiągają wagę około 7-10 kg. Wysokość w kłębie natomiast wynosi od 35 do 40 cm dla psów oraz od 33 do 38 cm dla suczek.

Terier brazylijski

Terier brazylijski charakter

Jest to aktywny, zwinny i żywiołowy piesek, który uwielbia ruch oraz zabawy. Nie przepada za nudą oraz bezczynnością – z pewnością nie jest to rasa dobra dla kanapowców.

Teriery brazylijskie silnie przywiązują się do swoich opiekunów i uwielbiają mieć z nimi bliski kontakt. Nie znoszą samotności – spędzanie czasu z rodziną sprawia im ogromną radość. Dobrze dogadują się z dziećmi.

Psy tej rasy bywają jednak porywcze – z tego względu już od szczeniaka należy je szkolić oraz socjalizować. Nie powinno się zostawiać ich samych z gryzoniami i innymi małymi zwierzakami.

Terier brazylijski

Terier brazylijski choroby

Jest to zdrowy i odporny pies, który dobrze znosi różne warunki atmosferyczne. Zimą warto zakupić jednak terierowi brazylijskiemu ubranko.

Długość życia wynosi około 12-14 lat.

Terier brazylijski

Terier brazylijski pielęgnacja

Jego pielęgnacja nie jest skomplikowana. Psa tej rasy wystarczy raz na jakiś czas czesać. Najlepiej jest robić to za pomocą specjalnej gumowej rękawicy z wypustkami. Teriera brazylijskiego kąpie się jedynie w miarę potrzeby.

Zobacz także: Oryginalna rękawica do wyczesywania sierści rekomendowana przez weterynarzy. Zapewnia niesamowity relaks pupilowi

Oprócz tego nie zapominaj o regularnym przemywaniu oczu, uszu oraz myciu zębów specjalną pastą bez dodatku fluoru. Jeśli twój pies nie przepada za myciem zębów, użyj SZCZOTKO-GRYZAKA, dzięki któremu twój pupil samodzielnie zadba o higienę jamy ustnej.

Zobacz także: SZCZOTKO-GRYZAK do samodzielnego czyszczenia zębów 

Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja łapek oraz przycinanie pazurków.

Zobacz także: 5 niezbędnych porad dotyczących dbania o psie łapki

Terier brazylijski

Terier brazylijski szczeniaki

Myślisz o przygarnięciu szczeniaka tej rasy? Jeśli jesteś w stanie spełnić wszystkie potrzeby tego psa, to możesz zacząć szukać odpowiedniej hodowli. Maluch może być ci wydany najwcześniej w wieku 8 tygodni.

Terier brazylijski szczeniaki

Terier brazylijski hodowla

Jeśli chcesz zakupić psa tej rasy, wybierz hodowlę, która jest zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym lub w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej. Takie hodowle prowadzone są przez profesjonalistów, którzy mają sporą wiedzę oraz doświadczenie w temacie danej rasy.

Niestety w naszym kraju nie ma wielu hodowli psów tej rasy, dlatego szczeniaka trzeba wcześniej zamówić. Prawdopodobnie kupujący będzie musiał trochę na niego poczekać.

Terier brazylijski do adopcji

Zdarza się, że psy tej rasy są dostępne do adopcji. Koniecznie popytaj w schroniskach oraz fundacjach – być może któryś z nich czeka właśnie na ciebie oraz twoją miłość.

Pseudo-hodowla

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest dać się oszukać pseudo-hodowcom. Nie daj się skusić niskiej cenie szczenięcia z rzędu 500 zł. Rasowy szczeniak z legalnej hodowli kosztuje znacznie więcej. Pamiętaj, że w pseudo-hodowlach liczą się jedynie zyski, a psy z takich miejsc często są chorowite, słabe, źle traktowane oraz niesocjalizowane. Nigdy nie wspieraj pseudo-hodowli!

Zobacz także: 10 niepokojących sygnałów, które świadczą, że szczeniak pochodzi z pseudo-hodowli

Terier brazylijski szczeniak

Terier brazylijski cena

Ile kosztuje terier brazylijski? Pies tej rasy z rodowodem pochodzący z zarejestrowanej hodowli kosztuje od 2000 zł do 5000 zł. Pamiętaj jednak, że cena może być zależna od predyspozycji wystawowych oraz genów. Nie daj się skusić zbyt niską ceną, bo padniesz wtedy ofiarą pseudo-hodowli!

Weterynarze potwierdzają, nasz produkt najlepszy w swojej kategorii!

Terier brazylijski od A do Z, czyli wszystko co warto wiedzieć o rasie

Rękawica do wyczesywania sierści firmy Kochamy Zwierzaki, to jedyny produkt tego typu polecany przez weterynarzy, aż 180 wypustek masująco – zbierających sierść, odpowiedni dla psa jaki dla kota, bez znaczenia jaki rodzaj sierści posiada Twój pupil. Rękawica wykonana z silkonu, 100% zdrowego dla zwierzaka.