Kategorie Zwierzaki

Słowa starego poematu wyjaśniają czym jest Tęczowy Most i jak wygląda

Co to jest Tęczowy Most? To miejsce, do którego nasze zwierzaki trafiają po śmierci. Prawdą jest, że strata ukochanego pupila jest jednym z gorszych przeżyć w życiu człowieka. Być może to właśnie ogromny ciężar tego żalu spowodował, że w latach 80-tych anonimowy poeta napisał poemat pt. „Tęczowy Most”. Miłośnicy futrzaków wierzą, że to właśnie tam trafiają nasi kochani przyjaciele po śmierci. Co to jest Tęczowy Most i jak wygląda? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Tęczowy most
Źródło: pixabay.com

Początek Tęczowego Mostu

Nie jest do końca jasne, skąd pochodzi idea Tęczowego Mostu. Niektórzy uważają, że wszystko zaczęło się od nordyckiej legendy, w której Tęczowy Most łączył świat bogów ze światem ludzkości. W tym miejscu szczęśliwe i zdrowe zwierzaki do woli biegają po zielonej łące. Nic ich nie boli oraz nie trapi.

„Tęczowy Most” – kim jest autor poematu?

Osoba, która napisała poemat, pozostała anonimowa. Autor przekazał nam jednak swoją wiedzę na temat tego pięknego miejsca. Chciał wyjaśnić ludziom, jak wygląda Tęczowy Most.

Stary pies
Źródło: pixabay.com

Poemat daje ukojenie po odejściu kochanego futrzaka

Psy są bardzo ważnym elementem naszego życia. Każdego dnia nam towarzyszą oraz dają wsparcie emocjonalne. Są lojalne i wierne. Zawsze cieszą się, kiedy wracamy z pracy do domu. Psia miłość jest czysta, bezwarunkowa i nieskończona. Właśnie dlatego strata ukochanego czworonoga tak bardzo boli. Po jego śmierci w sercu pozostaje ogromna pustka.

Każdy człowiek po stracie zwierzaka cierpi w inny sposób, jednak poemat „Tęczowy Most” jest dedykowany wszystkim miłośnikom futrzaków. Powstał 30 lat temu, a do dzisiaj daje ludziom ogromne ukojenie. Tęczowy Most jest spokojnym miejscem, w którym panuje zgoda i harmonia. Twój pies będzie tam szczęśliwy.

Tęczowy most
Źródło: pixabay.com

Co to jest Tęczowy Most?

„Ta część nieba nazywana jest Tęczowym Mostem. Tam nie ma bólu ani cierpienia.

Kiedy twój ukochany zwierzak umiera, trafia właśnie do tego miejsca. Jak wygląda Tęczowy Most?

Znajdują się tam zielone łąki i wzgórza. Wszyscy nasi przyjaciele razem po nich biegają oraz wspólnie się bawią.

Jest tam dużo jedzenia, wody i słońca. Naszym przyjaciołom jest cieplutko i wygodnie. Tam niczego nie brakuje.

Gdy twój zwierzak trafia na Tęczowy Most, odzyskuje swój najlepszy wiek. Wszystkie futrzaki, które odeszły jako starsze i schorowane, w tym miejscu zostają przywrócone do pełnego zdrowia i wigoru.

Te zwierzaki, które zmarły jako ranne lub okaleczone, na Tęczowym Moście znów są tak samo silne, jak kiedyś.

Futrzaki są bardzo szczęśliwe z wyjątkiem jednej małej rzeczy – każdy z nich tęskni za swoimi ukochanymi ludźmi, którzy pozostali na Ziemi.”

Tęczowy most
Źródło: pixabay.com

Ponowne spotkanie z ukochanym zwierzakiem

Ból po utracie czworonożnego przyjaciela jest nie do zniesienia. W takich sytuacjach pocieszenie przynoszą słowa „Tęczowego Mostu”. Dzięki poematowi możemy wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało ponowne spotkanie z ukochanym pupilem.

„Na Tęczowym Moście nie ma żadnych ograniczeń. Wszystkie zwierzaki biegają i bawią się razem.

Nadejdzie jednak dzień, w którym twój pupil w oddali ujrzy coś niezwykłego. Jego oczy się zaświecą, a ciało zacznie drżeć. Zacznie szybko biec, przelatując nad zieloną trawą. Jego nogi będą nieść go coraz szybciej. Dlaczego tak biegnie?

Zobaczył ciebie. Wreszcie nadszedł czas, aby ponownie spotkać się z najlepszym przyjacielem. W końcu dobiegacie do siebie i natychmiast rzucacie się w swoje ramiona. Teraz już nikt nigdy was nie rozdzieli.

Obsypujesz swojego zwierzaka pocałunkami i znów głaszczesz go po ukochanej głowie. On patrzy w twoje oczy z tą samą miłością i ufnością, co kiedyś. Długo czekaliście na ten moment. Znów jesteście razem.”

Pies i człowiek
Źródło: pixabay.com

Już na zawsze obok siebie

„Związek, który stworzyłeś ze swoim zwierzakiem, nigdy nie ustanie. On będzie trwać na zawsze. Nic nie jest w stanie go rozerwać.

Jeśli teraz cierpisz po stracie pupila, pamiętaj, że któregoś dnia ponownie się spotkacie. To będzie najpiękniejszy dzień.

Tęczowy Most jest szczególnym i pięknym miejscem. Tam nie ma bólu i cierpienia. Tam wszyscy już na zawsze będą szczęśliwi.”

Zobacz także: 6-latek we wzruszający sposób wyjaśnia, dlaczego psy żyją krócej niż ludzie