Kategorie Newsy

Coraz więcej ludzi tatuuje sobie na ciele liczbę „269”. To ważny znak

Tatuaże stają się coraz bardziej popularne i szybko zdobywają wielu miłośników na całym świecie. Dzięki nim możemy wyrazić siebie oraz upamiętnić coś, co jest dla nas ważne. W ostatnim czasie ludzie zaczęli tatuować sobie liczbę „269”. Nie bez powodu jest to właśnie ten numer. Taki tatuaż znaczy bardzo wiele, a jeśli wcześniej o tym nie wiedziałeś, to najwyższy czas to zmienić.

Co oznacza tatuaż z liczbą „269”?

Liczba 269 jest powiązana z historią pewnego cielaka, który żył w Izraelu na mlecznej farmie. Zwierzę miało numer 269 i w ostatniej chwili zostało uratowane przed trafieniem na rzeź. Ludzie tatuują sobie tę liczbę, ponieważ chcą wykazać znak solidarności z cierpiącymi zwierzakami. W ten sposób pokazują też, że popierają weganizm.

Coraz więcej ludzi tatuuje sobie na ciele liczbę „269”. To ważny znak
Źródło: charlotte.simons / instagram.com

Niektórzy wybierają bardziej brutalną wersję

Niektórzy tatuują liczbę „269” na swoim ciele, a inni wybierają bardziej brutalną wersję. Zamiast tatuażu, wypalają sobie ten numer za pomocą rozgrzanego metalowego pręta. Tak właśnie zrobił znany gwiazdor polskiego MMA – Marcin Różalski, który znany jest ze swojej ogromnej miłości do zwierząt. Mężczyzna nagrał filmik jak wypalał sobie numer na głowie, a wideo można obejrzeć na jego Facebooku.

Coraz więcej ludzi tatuuje sobie na ciele liczbę „269”. To ważny znak
Źródło: Marcin Różal Różalski

Cielak z numerem 269 stał się symbolem bólu

Ludzie każdego dnia wyrządzają zwierzakom ogromną krzywdę. Rocznie na całym świecie zabijane jest około 150 miliardów zwierząt. Dla przypomnienia nie chodzi tylko o zwierzaki zabijane na mięso. Krowy wykorzystywane do przemysłu mlecznego również bardzo cierpią. Stale są sztucznie zapładniane, a tuż po urodzeniu ich dzieci są im odbierane. Matki mają wtedy silną więź z cielakami, przez co bardzo cierpią. Właśnie w ten sposób powstaje mleko, które kupujemy w sklepach.

Coraz więcej ludzi tatuuje sobie na ciele liczbę „269”. To ważny znak
Źródło: Wikimedia Commons

Na poniższym filmiku możesz zobaczyć zdesperowaną krowę, która biegła za swoim dzieckiem, które wieziono samochodem. Maluch został jej odebrany, a krowa bardzo cierpiała. Ze wszystkich sił starała się dogonić swoje dziecko, jednak bezskutecznie. Niektórzy myślą, że krowa wykorzystywana do produkcji mleka, ma szczęście, ponieważ nie zostanie zabita na mięso. To ogromny błąd! Ona naprawdę bardzo cierpi.

Cow chasing calves in trailer

There are millions of reasons to be dairy-free. Here is one of them ?This video showing a cow chasing after a trailer was sent to SAFE by a concerned member of the public. In the dairy industry cows are impregnated every year, with calves taken from their mothers so humans can have their milk. In NZ up to two million are sent to slaughter at 4 days old, as 'wastage'.Choose kindness. Choose dairy-free.

Publiée par SAFE sur Mardi 14 novembre 2017

 

„269” oznacza wolność dla wszystkich zwierząt

Krótko mówiąc, osoby decydujące się na taki tatuaż, są solidarne ze wszystkimi zwierzakami oraz ich prawami.

„Zwierzęta to nasi przyjaciele, które tak samo jak my odczuwają ból i cierpienie. Powinniśmy je szanować, a nie je jeść. Dieta wegańska jest naprawdę smaczna, a do tego zdrowa.” – przyznała jedna z osób, popierających akcję.

Coraz więcej ludzi tatuuje sobie na ciele liczbę „269”. To ważny znak

A ty co sądzisz na temat takiego tatuażu?

Może sam jesteś już zdecydowany na wytatuowanie sobie liczby „269”? Koniecznie powiedz swoim znajomym o tej akcji i podziel się z nami swoją opinią w komentarzu!