Kategorie PsyZdrowie

Tabletki na kleszcze BRAVECTO – działanie, skutki uboczne, cena, opinie

Tabletki na kleszcze BRAVECTO to jeden ze sposobów zapezpieczenia psów przed uporczywymi pasożytami. Wielu opiekunów zastanawia się jednak, czy ten lek jest bezpieczny dla czworonogów. Przewiń poniżej, aby znaleźć wszystkie ważne informacje o tabletkach na kleszcze BRAVECTO.

Zobacz także: KLESZCZ U PSA – wszystko, co warto wiedzieć o uporczywych pasożytach

Tabletki na kleszcze Bravecto
Źródło: 1800petmeds.com

Jak działają tabletki na kleszcze BRAVECTO

Substancją czynną leku jest fluralaner, który zabija kleszcze oraz pchły, które znajdują się na skórze oraz sierści psa. Gdy pasożyty wbiją się w skórę czworonoga i zaczną żywić jego krwią, narażą się na działanie substancji czynnej tabletek.

Fluralaner zabija kleszcze oraz pchły poprzez działanie na ich układ nerwowy. Efektem końcowym jest paraliż oraz śmierć pasożytów, która następuje zanim złożą jaja.

Tabletki na kleszcze Bravecto
Źródło: tinyrocker.com

Tabletki na kleszcze BRAVECTO dla psa

Tabletki na kleszcze BRAVECTO przeznaczone są tylko dla psów. W zależności od wagi czworonoga dobiera się tabletkę o odpowiedniej zawartości substancji czynnej. Pamiętaj, że dawkowanie leku może ustalić tylko weterynarz. Nigdy nie podawaj leku na własną rękę.

Produkt nie powinien być podawany szczeniętom poniżej 8 tygodnia życia oraz psom o masie ciała poniżej 2 kg.

BRAVECTO dla kota

Tabletki na kleszcze BRAVECTO nie są przeznaczone dla kotów.

Kleszcz u psa
Źródło: goodhousekeeping.com

BRAVECTO cena

Cena BRAVECTO może być zależna od ilości substancji czynnej. Przykładowo cena BRAVECTO dla psa wielkości owczarka niemieckiego u weterynarzy wynosi około 120 zł.

Sutki uboczne BRAVECTO

W badaniach klinicznych częstymi skutkami ubocznymi po zażyciu BRAVECTO były wymioty, biegunka, zmniejszony apetyt oraz nadmierne ślinienie się.

Kleszcz

Tabletki BRAVECTO są niebezpieczne dla psów?

Wiele osób zastanawia się, czy ten lek aby na pewno jest bezpieczny dla czworonogów. Tabletki BRAVECTO mają bardzo silne działanie dzięki czemu skutecznie zabijają pasożyty. Należy jednak pamiętać, że każdy podany doustnie lek ma wpływ na organizm i może obciążać wątrobę, nerki oraz trzustkę. Warto mieć to na uwadze.

Według producenta tabletki są całkowicie bezpieczne, jednak wielu właścicieli obwinia BRAVECTO za złe samopoczucie czworonogów. Nie jest to jednak poparte żadnymi konkretnymi badaniami.

Pamiętajmy, że tabletki nie mogą być podawane psom z niewydolnością któregoś z narządów bądź osłabionym czworonogom. Dawkę leku musi dobrać weterynarz.

Pies

BRAVECTO opinie

Opinie na temat tabletek BRAVECTO są podzielone. Jedni opiekunowie psów są z nich bardzo zadowoleni i przyznają, że jest to jeden z niewielu skutecznych środków na kleszcze oraz pchły. Inni właściciele natomiast uważają, że BRAVECTO ma negatywny wpływ na zdrowie ich pupili.

„Od czasu stosowania tych tabletek, skończyły się nasze problemy z kleszczami. Nie zamieniłabym ich na żaden inny środek” – napisała jedna z właścicielek.

„Jest to bardzo silny lek, ale zarazem niezwykle skuteczny. Jak na razie nie znalazłam lepszej metody na kleszcze” – napisała inna właścicielka.

„Po zastosowaniu BRAVECTO mój pies miał poważne problemy ze zdrowiem. Nigdy więcej! Nie polecam nikomu tego leku” – przyznał właściciel czworonoga.

Tabletki na kleszcze Bravecto
Źródło: animates.co.nz

BRAVECTO ulotka

Dokładna ulotka leku dostępna jest w Internecie, a także w opakowaniu tabletki. Pamiętaj, aby przed użyciem leku dokładnie się z nią zapoznać.

Zobacz także: SIMPARICA na kleszcze – działanie, skutki uboczne, opinie