Kategorie PsyRasy psówSznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturowy od A do Z, czyli wszystko co warto wiedzieć o rasie

Sznaucer miniaturowy znany również jako sznaucer miniaturka to najmniejsza z wszystkich trzech odmian sznaucera. Te czworonogi pochodzą z Niemiec. Jesteś właścicielem przedstawiciela tej rasy, a może dopiero myślisz o jego zakupie? W takim razie warto, abyś dowiedział się nieco więcej na jego temat. Przewiń niżej, aby znaleźć wszystkie ważne informacje. Sznaucer miniaturowy opis rasy:

Sznaucer miniaturowy
Źródło: flickr.com

Pies sznaucer miniaturowy wygląd

Jest to najmniejsza odmiana sznaucera. Przedstawiciele nie posiadają cech świadczących o karłowatości. Są to psy o eleganckiej i proporcjonalnej sylwetce. Ich sierść składa się z twardego włosa okrywowego oraz miękkiego podszerstka. Występuje w umaszczeniu czarnym, białym, czarno-srebrnym oraz pieprz i sól. Sznaucery miniaturowe posiadają charakterystyczne krzaczaste brwi oraz bródkę.

Sznaucer miniaturowy czarny:

Sznaucer miniaturowy czarny

Sznaucer miniaturowy biały:

Sznaucer miniaturowy biały

Sznaucer miniaturowy czarno srebrny:

Sznaucer miniaturowy czarno srebrny

Sznaucer miniaturowy pieprz i sól:

Sznaucer miniaturowy pieprz i sól

Sznaucer miniaturowy waga i wzrost

Przedstawiciele rasy osiągają wagę od 5,5 kg do 7 kg. Wysokość w kłębie natomiast wynosi około 30-35 cm.

Sznaucer miniaturka

Sznaucer miniaturowy charakter

Jest to wierny i lojalny pies, który bardzo silnie przywiązuje się do swoich opiekunów. Lubi mieć z nimi bliski kontakt. Dobrze dogaduje się z dziećmi i jest w stosunku do nich przyjazny.

Sznaucer miniaturka cechuje się inteligencją, czujnością oraz pewnością siebie. Szybko uczy się nowych rzeczy. Należy jednak pamiętać, że psy tej rasy posiadają silny instynkt myśliwski, przez co mogą mieć tendencje do ścigania innych zwierząt.

Te czworonogi potrzebują codziennych długich spacerów oraz zabaw.

Sznaucer miniaturka

Sznaucer miniaturowy choroby

Jest to zdrowa i odporna rasa, która dobrze znosi zarówno niskie jak i wysokie temperatury. Mogą jednak wystąpić choroby oczu, alergie pokarmowe oraz problemy skórne.

Sznaucer miniaturka ile żyje?

Długość życia dla psów tej rasy wynosi około 14-15 lat.

Pies sznaucer miniaturowy

Sznaucer miniaturka pielęgnacja

Pies tej rasy wymaga regularnego szczotkowania oraz trymowania. Czesze się go raz na 2-3 dni, a trymuje raz na 3-4 miesiące. Sznaucerowi miniaturowemu należy również wyrywać włoski ze środka uszu. Kąpie się go jedynie w miarę potrzeby.

Oprócz tego nie zapominaj o regularnym przemywaniu oczu, uszu oraz myciu zębów specjalną pastą bez dodatku fluoru. Jeśli twój pies nie przepada za myciem zębów, użyj SZCZOTKO-GRYZAKA, dzięki któremu twój pupil samodzielnie zadba o higienę jamy ustnej.

Zobacz także: SZCZOTKO-GRYZAK do samodzielnego czyszczenia zębów 

Bardzo ważna jest także odpowiednia pielęgnacja łapek oraz przycinanie pazurków.

Zobacz także: 5 niezbędnych porad dotyczących dbania o psie łapki

Miniaturowy sznaucer

Sznaucer miniaturka opinie

To wspaniały towarzysz, który silnie przywiązuje się do opiekuna. Jest bardzo inteligentny i szybko się uczy. Gdy jest odpowiednio pielęgnowany, bardzo mało linieje. Należy jednak bardzo dbać o jego sierść. Pies tej ras bywa jednak uparty i hałaśliwy. Potrzebuje codziennej dawki ruchu oraz zajęć.
Sznaucer miniaturka

Sznaucer miniaturowy szczeniak

Myślisz o przygarnięciu szczeniaka tej rasy? Jeśli jesteś w stanie spełnić wszystkie potrzeby tego psa, to możesz zacząć szukać odpowiedniej hodowli. Maluch może być ci wydany najwcześniej w wieku 8 tygodni.

Sznaucer miniaturowy szczeniak
Źródło: youtube.com

Hodowla sznaucer miniaturowy

Jeśli chcesz zakupić psa tej rasy, wybierz hodowlę, która jest zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym lub w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej. Takie hodowle prowadzone są przez profesjonalistów, którzy mają sporą wiedzę oraz doświadczenie w temacie danej rasy.

Sznaucer miniaturka do adopcji

Zdarza się, że psy tej rasy są dostępne do adopcji. Koniecznie popytaj w schroniskach oraz fundacjach – być może któryś z nich czeka właśnie na ciebie!

Pseudo-hodowla

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest dać się oszukać pseudo-hodowcom. Nie daj się skusić niskiej cenie szczenięcia z rzędu 500 zł. Rasowy szczeniak z legalnej hodowli kosztuje znacznie więcej. Pamiętaj, że w pseudo-hodowlach liczą się jedynie zyski, a psy z takich miejsc często są chorowite, słabe, źle traktowane oraz niesocjalizowane. Nigdy nie wspieraj pseudo-hodowli!

Zobacz także: 10 niepokojących sygnałów, które świadczą, że szczeniak pochodzi z pseudo-hodowli

Sznaucer miniaturka szczeniak
Źródło: marketplace.akc.org

Sznaucer miniaturowy cena

Pies tej rasy z rodowodem pochodzący z zarejestrowanej hodowli kosztuje od 1200 zł do 3000 zł. Cena może być zależna od predyspozycji wystawowych oraz genów. Nie daj się skusić zbyt niską ceną, bo padniesz wtedy ofiarą pseudo-hodowli!

Weterynarze potwierdzają, nasz produkt najlepszy w swojej kategorii!

Sznaucer miniaturowy od A do Z, czyli wszystko co warto wiedzieć o rasie

Rękawica do wyczesywania sierści firmy Kochamy Zwierzaki, to jedyny produkt tego typu polecany przez weterynarzy, aż 180 wypustek masująco – zbierających sierść, odpowiedni dla psa jaki dla kota, bez znaczenia jaki rodzaj sierści posiada Twój pupil. Rękawica wykonana z silkonu, 100% zdrowego dla zwierzaka.