Kategorie DzikieZwierzaki

Widok, który rozdziera serce. Sześć martwych żyraf, które zagłodziły się na śmierć

Do sieci trafiło zdjęcie, które dosłownie rozdziera serce. Widać na nim sześć martwych żyraf, które zagłodziły się na śmierć. Do tragedii doprowadziła ciężka susza w Kenii. Fotografia zwraca uwagę świata na ogromny problem, z jakim zmaga się ten kraj.

Żyrafy zagłodzone na śmierć

Żyrafy były już mocno osłabione przez brak jedzenia i wody, a gdy próbowały napić się z wysychającego zbiornika, utknęły w błocie, z którego już nie mogły się wydostać. Aby uchronić zbiornik wodny przed zanieczyszczeniem, kenijskie władze przeniosły ciała zwierząt w inne miejsce, gdzie później zrobiono zdjęcie.

Stan fizyczny zwierząt, widoczny na zdjęciu, mówi sam za siebie – te żyrafy musiały bardzo cierpieć z powodu poważnego niedożywienia. Zmarły po tym, jak utknęły w błocie, próbując napić się z prawie wyschniętego zbiornika w pobliżu. – donosi NDTV.

Widok, który rozdziera serce. Sześć martwych żyraf, które zagłodziły się na śmierć
Źródło: bbcnews / instagram.com

Katastrofa narodowa

Susza w Kenii jest tak ogromna, że setki dzikich zwierząt ginie, a rolnicy odnoszą gigantyczne straty. Przewiduje się, że susza na Półwyspie Somalijskim utrzyma się conajmniej do połowy roku 2022. Niestety, oznacza to, że życie wielu ludzi i zwierząt jest zagrożone.

We wrześniu susza została ogłoszona „katastrofą narodową” przez prezydenta Kenii, Uhuru Kenyattę. W zeszłym tygodniu władze zaprezentowały specjalny program pomocy w nagłych wypadkach, ponieważ susza dotknęła około 2,5 miliona ludzi!