Kategorie OcaloneSzczeniak

Szczeniaczek leżał samotnie w parku. Cierpiał na bardzo rzadką chorobę

Petey oraz jego brat różnią się od innych szczeniąt. Właśnie dlatego ich pierwotni właściciele porzucili maluchy w parku i pozostawili je na pastwę losu.

Szczeniaki zostały odnalezione przez kobietę przechadzającą się po parku

Psy były głodne i bliskie hipotermii. Kobieta natychmiast przewiozła je do najbliższego weterynarza. Niestety, brata Peteya nie udało się już uratować. Drugie szczenię natomiast okazało się być prawdziwym wojownikiem.

Szczeniaczek leżał samotnie w parku. Cierpiał na bardzo rzadką chorobę

Weterynarz zauważył, że z Petey’em jest coś nie tak

Petey nie poruszał się tak, jak powinien normalny szczeniak. Weterynarz stwierdził u niego hipoplazję móżdżku – stan, który pojawia się, gdy móżdżek jest niedorozwinięty. Przyczyną może być wiele czynników, w tym infekcja przenoszona na szczeniaka w macicy. Do objawów należy problem z poruszaniem i ogólna niezdarność.

Szczeniaczek leżał samotnie w parku. Cierpiał na bardzo rzadką chorobę

Pomimo przeciwności losu, Petey wyszedł na prostą

Szczeniak znalazł wspaniałą rodzinę zastępczą, która poświęciła czas na współpracę z nim. Mimo choroby pies nauczył się wielu podstawowych czynności. Petey uwielbia bawić się, tulić i spędzać czas ze swoją przybraną rodziną.

Zobacz Petey’a na filmiku poniżej. Prawda, że jest przeuroczy?

Cerebellar Hypoplasia Pup

Our puppy found in the rain came in for a check up yesterday.He is still wobbly and showing neurological signs, leading us to believe he may have cerebellar hypoplasia (often found in cats/kittens). He will remain in foster care for a few more weeks while we get him large enough for neuter, then we will work on finding him a special home!

Publiée par Sacramento SPCA sur Jeudi 15 décembre 2016

Fotografie: facebook.com