Przerażona suczka siedziała w budzie otoczona przez sępy. Skazano ją na tragiczny koniec

Trudno uwierzyć, że w dzisiejszych czasach, kiedy dużo mówi się o dobrym traktowaniu zwierząt, są jeszcze ludzie,  którzy potrafią zostawić swoje pupile na zewnątrz, niezależnie od pogody.

Czy świeci słońce, czy też pada deszcz, niewinne istoty uwięzione na łańcuchu cierpią straszne katusze. Taki los spotkał m.in. bohaterkę dzisiejszego wpisu. Mała sunia rasy pit bull została przykuta do łańcucha na podwórku. Musiała zmagać się z głodem, zimnem i ciągłym pragnieniem. Złe warunki z biegiem czasu zaczęły odbijać się na zdrowiu zwierzaka. Spragniona ludzkiej miłości, była ciągle raniona i odtrącana.

W końcu, pomimo tego, że był to okres przedświąteczny, właściciele porzucili swojego psa. Z każdym dniem psina traciła siły. Z czasem sąsiedzi zaczęli dostrzegać, że dookoła psa krąży stado sępów.

Sępy jedzą tylko padlinę, więc kiedy wyczuwają, że zwierzę umiera w pobliżu, czekają cierpliwie na jego koniec.

Stado sępów czekających na śmierć psiny było bardzo duże. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali odpowiednie służby, które zajęły się opuszczonym zwierzakiem.

Przeczytaj ten wpis do końca i poznaj dalszą historię dzielnej psiny.

umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (1)
Udostępnij

Choć sępy zazwyczaj postrzegane są jako symbol śmierci i rzeczywiście w tym przypadku stado czekało na koniec  8-miesięcznej psiny.

Dopiero wtedy ludzie mieszkający w pobliżu zdali sobie sprawę, że sunia musi być poważnie chora i zaalarmowali odpowiednie służby.

umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (2)
Udostępnij

Gdy mała Lilo w końcu została uratowana, znalazła wsparcie i miłość wśród ludzi kochających zwierzęta.

umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (3)
Udostępnij

Psiną zaopiekowali się: Keana Lynch i Travis Henley. Początkowo nowi właściciele psa byli zaskoczeni, że mała Lilo jest tak nerwowa.

Ona nigdy nie spała w ciepłym domu, dlatego też puszyste łóżko było spełnieniem jej wszelkich marzeń.

umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (4)
Udostępnij

W nowym domu dowiedziała się również co to znaczy miłość i dobroć. Jej nowi właściciele nie szczędzą jej ciepłych uczuć i uwagi.

umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (5)
Udostępnij

Lilo poznała również inne psy, z którymi się zaprzyjaźniła. Wspólnie tworzą zgraną paczkę.

umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (6)
Udostępnij
umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (7)
Udostępnij

Psina opuszcza swój dom, tylko wtedy kiedy jest ładna pogoda i może spędzić miło czas na świeżym powietrzu. W końcu będąc na zewnątrz, jest naprawdę szczęśliwa i podekscytowana!

umierajacy-pies-dostal-druga-szanse-na-zycie (8)
Udostępnij

Jeśli uważasz, że wszystkie zwierzęta zasługują na kochający i ciepły dom, podziel się tą niesamowitą historią ze swoimi znajomymi.

Źródło: littlethings.com | Fotografie: instagram.com