Kategorie Dzikie

STRASZNE ZWIERZĘTA – wyglądają jak z horroru, ale są wśród nas (10+)

Straszne zwierzęta wyglądają jak z horroru, ale naprawdę żyją wśród nas. Swoim wyglądem przypominają groźne bestie, a niektóre z nich są niebezpieczne dla człowieka. Przewiń niżej, aby poznać 10+ najstraszniejszych zwierząt świata.

Straszne zwierzęta świata:

#1 Solfugi

Straszne zwierzęta - Solfugi
Źródło: pl.wikipedia.org

Solfugi to rząd pajęczaków, który obejmuje ponad 1000 różnych gatunków. Swoim wyglądem znacznie różnią się jednak od innych pająków.

Ich maksymalna wielkość to 15 cm. Solfugi przemieszczają się z prędkością do 15 km/h. Dzięki sporym szczękom tną swoje ofiary, przeżuwając je na pulpę. Niektórzy uważają, że te pająki wydają z siebie dźwięki podobne do płaczu dziecka. W rzeczywistości dźwięk ten bardziej przypomina darcie bawełny.

#2 Gwiazdonos amerykański

Gwiazdonos amerykański
Źródło: sadistic.pl

Gatunek ssaka z rodziny kretowatych. Jego ryjek składa się z dwóch wyrostków, które doskonale sprawdzają się podczas szukania żywności. Gwieździsty twór składa się z 22 wypustek służących mu jako narząd dotyku. Gwiazdonos amerykański jest najszybszym łowcą na naszej planecie.

#3 Świnia morska

Świnia morska
Źródło: planetoddity.com

Straszne zwierzęta – patrząc na wygląd, świnia morska na pewno się do nich zalicza. Występuje w Oceanie Indyjskim i Atlantyckim. Żyje na głębokości około 1000 metrów. Jej wypustki wyglądające jak nogi, mogą zostać napompowane powietrzem.

#4 Promachoteuthis Sulcus

Straszne zwierzęta - Promachoteuthis Sulcus
Źródło: ourbreathingplanet.com

Nietypowa kałamarnica, która wygląda jakby posiadała ludzkie zęby. W rzeczywistości jednak to wcale nie są zęby, lecz płaty skóry. Ulżyło?

#5 Topornik wyłupiasty

Topornik wyłupiasty
Źródło: images.search.yahoo.com

Gatunek ryby morskiej występujący w oceanach. Topornik wyłupiasty zawdzięcza swoją nazwę wyglądowi – ta ryba przypomina bowiem toporek.

#6 Matamata

Żółw Matamata
Źródło: pixels.com

Żółw osiągający do 40 cm długości. Żywi się głównie rybami, kijankami i owadami wodnymi. Na zdobycz czyha nieruchomo na dnie pod wodą. Następnie czeka, aż ofiara zbliży się wystarczająco blisko. Wtedy jednym gwałtownym ruchem otwiera swój szeroki pysk, a wytworzony prąd wsysa zdobycz do środka.

#7 Żabnica

Żabnica
Źródło: pl.wikipedia.org

Ryba morska o bardzo nietypowym wyglądzie. Występuje u wybrzeży Europy oraz północno-zachodniej Afryki. Gatunek zagrożony wyginięciem.

#8 Japoński krab pacyficzny

Japoński krab pacyficzny
Źródło: roaring.earth

Gatunek kraba oraz największy stawonóg na świecie. Rozpiętość jego odnóży osiąga nawet do 4 metrów. Występuje na dnie Oceanu Spokojnego i waży do 20 kg. Wiosną wychodzą na brzeg, aby założyć jaja. Podczas tej pory roku często można spotkać je na japońskich plażach.

#9 Golec piaskowy

Golec piaskowy
Źródło: extremelongevity.net
Gatunek gryzonia żyjący na pustynnych obszarach Afryki Wschodniej. Te zwierzaki budują rozległe podziemne kolonie i prawie nigdy nie wychodzą na powierzchnię. Posiadają potężne siekacze.

#10 Bathynomus giganteus

Bathynomus giganteus
Źródło: Ryan Moody / flickr.com

Straszne zwierzęta? Tak, ten zwierzak musi znaleźć się na liście. Tylko na niego spójrz!

#11 Szerszeń azjatycki

Straszne zwierzęta - Szerszeń azjatycki
Źródło: topmejt.co.uk

Największy szerszeń świata. Jest znacznie bardziej agresywny niż inne osy. W samej Japonii każdego roku szerszenie azjatyckie zabijają 40 osób. Ich użądlenie jest niebezpieczne nawet dla osób, które nie są uczulone na jad. Szerszenie azjatyckie niszczą roje pszczół, a ich celem jest kradzież miodu oraz pszczelich larw. W ciągu kilku lat może dotrzeć do Polski.

Zobacz także: Najbardziej niebezpieczne zwierzaki, które lepiej omijać szerokim łukiem