×

Starszy piesek spędził prawie dekadę w samotności, czekając na cud

Rockland nie miał łatwego życia. Pies przez prawie 10 lat mieszkał na korytarzu budynku, a jego życzliwi mieszkańcy od czasu do czasu dokarmiali go. Później trafił do Animal Haven, gdzie stwierdzono u niego raka. Wydawało się, że pozostanie mu do życia schroniskowy boks, a jego jedyną rodziną będą pracownicy schroniska. Jedna z wolontariuszek postanowiła jednak, że zrobi wszystko, aby Rockland znalazł dom.

Pies pragnął jedynie kochającego domu

Rockland, jak każdy pies mieszkający na ulicy lub w schronisku, marzy tylko o jednym – aby mieć kochający dom. Niestety życie bywa przewrotne i nie zawsze dostajemy to, czego pragniemy. Psiak niemal dekadę przemieszkiwał w budynku, w którym dokarmiali go mieszkańcy. Jednak nadszedł dzień, w którym nie mógł dalej tam przebywać i trafił do Animal Haven.

Nie chciała dać za wygraną

Tam otrzymał opiekę, poznał inne zwierzęta i dostał swój boks. Niestety wykryto u niego też raka. To była druzgocąca diagnoza u tak wiekowego już psa. Wsztsct martwili się, że to znów utrudni jego adopcję. Jednak jedna z wolontariuszek postanowiła, że nie da za wygraną i zrobi wszystko, aby zapewnić Rocklandowi nowy dom.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tedi ??‍♀️ (@tedisarah)

Gdy tylko go poznałam i usłyszałam jego historię, wiedziałam że muszę mu pomóc. Nie mógł umrzeć w schronisku, nie zaznając miłości. – powiedziała wolontariuszka Sarah.

Sarah opublikowała filmik w mediach społecznościowych, zachęcając potencjalnych zainteresowanych do adopcji Rocklanda. Zasługiwał na prawdziwy dom! W schronisku wszyscy od razu zakochali się w tym dzielnym psiaku i każdy chciał widzieć go szczęśliwego.

Po opublikowaniu historii Rocklanda w Internecie, zaczęły dziać się cuda. Masowo zaczęły napływać zainteresowani kandydaci. Bardzo wielu ludzi wczuło się w historię Rocklanda. Wszyscy chcieli, żeby znalazł szczęście.

Nową mamą psa została Bessy Gatto – kobieta o ogromnym sercu, która uratowała już wiele psów. Była kandydatką wręcz idealną. Teraz zwierzak ma nie tylko nową mamę, ale i ale także mnóstwo nowego rodzeństwa, z którym może spędzać czas. Od teraz Rockland nigdy nie będzie musiał martwić się samotnością. Spełnił swoje największe marzenie!

Jest teraz wspaniałym starszym bratem. Wszyscy go uwielbiają!

Może Cię zainteresować