×

Starszy piesek kulił się w śniegu. Rodzina porzuciła go w zamieci na -16 stopniach

W zeszłym tygodniu, gdy temperatura spadła poniżej zera, suczka rasy pit bull o imieniu Emmy została porzucona przez swoją rodzinę w Ecorse w stanie Michigan. Byli tak bezduszni, że zrobili to w czasie zamieci. Starsza psina nie miała wyjścia, była zdana tylko na siebie, dlatego zwinęła się w kłębek, czekając na pomoc. Mogła jedynie ogrzewać się własnym ciałem. 

Źródło: P.O.E.T. ANIMAL RESCU / Facebook.com

Suczka porzucona podczas zamieci

Emmy to starsza suczka rasy pit bull, która została porzucona przez swoją rodzinę w trakcie zamieci. To szokujące… jak mogli to zrobić. Mieli dać jej kochający dom, a pozbyli się suczki jak niepotrzebnej rzeczy. Psinka została całkowicie sama, zdana na ogrzewanie się własnym ciałem.

Źródło: P.O.E.T. ANIMAL RESCU / Facebook.com

Przeżywała prawdziwe cierpienie ze względu na niską temperaturę. Na szczęście los się do niej uśmiechnął, ponieważ ratownicy zauważyli Emmy w chwili, gdy cienka warstwa  śniegu osiadła na jej futrze.

Źródło: P.O.E.T. ANIMAL RESCU / Facebook.com

Była na zewnątrz przez półtora dnia w mrozie. Było około minus 16 stopni Celsjusza przy wiatrach o prędkości 48 km/h. – powiedziała Lauren Boesen, członek zarządu POET Animal Rescue.

suczka
Źródło: P.O.E.T. ANIMAL RESCU / Facebook.com

Na szczęście udało się uratować Emmy, która jest obecnie pod opieką POET Animal Rescue. Była to pomoc grupowa wielu organizacji oraz weterynarza, który musiał przedrzeć się przez zaśnieżony teren, aby udzielić suczce niezbędnej jej pomocy.

Emmy dostała nową szansę

Friends of River Rouge Animal Shelter była pierwszą organizacją, która usłyszała o Emmy i natychmiast zamieściła apel o pomoc w mediach społecznościowych. Kiedy dyrektor lokalnej kliniki sterylizacji i kastracji The PAWS Clini zobaczył post, od razu zaoferował transport suczki do weterynarza. Później przywiózł Emmy do Pet Care Clinic Lincoln Park, gdzie zespół weterynaryjny przeprowadził jej pełne badania i postawił diagnozę.

suczka
Źródło: P.O.E.T. ANIMAL RESCU / Facebook.com

Była poważnie wychudzona. Wszyscy myśleli, że jej się nie uda. – powiedział Boesen.

Okazało się, że Emmy ma niedowagę, a dodatkowo była cała pokryta pchłami i miała odleżyny na łokciach i kolanach. Zespół weterynarzy oszacował jej wiek na około 8 lub 9 lat.

Prawdopodobnie była trzymana w klatce przez bardzo długi czas. Zdecydowanie nie miała miłej przeszłości. – stwierdził Boesen.

suczka
Źródło: P.O.E.T. ANIMAL RESCU / Facebook.com

Po bliższym przyjrzeniu się zdecydowali, że Emmy musi natychmiast udać się do kliniki weterynaryjnej. Wtedy wkroczyli jej przyjaciele z POET Animal Rescue. 

Kilku członków naszego zarządu rzuciło wszystko, aby odebrać ją od weterynarza i zawieźć do kliniki ratunkowej. – mówi Boesen. 

suczka
Źródło: P.O.E.T. ANIMAL RESCU / Facebook.com

Zaledwie kilka godzin po tym, jak ją uratowano, suczka była już pod opieką zespołu weterynaryjnego. I nic jej nie zagrażało. Ani śnieg, ani jej dawna rodzina. Trafiła w naprawdę dobre ręce, gdzie otrzymała profesjonalną opiekę. Teraz jest w rodzinie zastępczej. Tam dochodzi do siebie i jest kochana przez nowych opiekunów. Cieszymy się, że jej życie zmienia się na lepsze!

Może Cię zainteresować