Kategorie Zwierzaki

Drugi najbardziej śmiercionośny gad na świecie. Może przybierać srebrny kolor

Jeden z najbardziej śmiercionośnych węży na świecie wpełznął na podwórko pewnej kobiety. Pseudonaja textilis bo tak nazywa się poprawnie gad, miał półtora metra długości i został schwytany kilka dni temu w Nowej Południowej Walii w Australii.

Mieszkańcy nie wiedzieli, że wąż jest jadowity

Gatunek tego węża ma w naturze brązowy kolor. Jednak ten był srebrzysto szary. Skąd ta barwa? Paul Hampton jest kapitanem Oddziału Ratunkowego Cessnock, który pomógł złapać gada. Powiedział, że niektóre Pseudonaja textilis zmieniają kolor tuż przed zrzuceniem skóry.

Mają wiele wariantów kolorystycznych, jeśli można to tak ująć. Ale właśnie przed zruceniem skóry, zmieniają kolor na srebrzysto-szary. To drugi najbardziej jadowity wąż na świecie! Trzeba na niego uważać. W przypadku tej sytuacji, kobieta przypadkowo na niego nadepnęła. Całe szczęście, że wąż trzymał akurat w pysku mysz – wyznał Paul

Drugi najbardziej śmiercionośny gad na świecie. Może przybierać srebrny kolor

Grupa ratownicza została wezwana do domu

Zanim wypuszczono węża na wolność, zajęła się nim specjalna grupa ratownicza. Ludzie nie powinni samodzielnie starać się zidentyfikować gada. W przypaku węży jest to szczególnie niebezpieczne. Lepiej jak najszybciej skontaktować się z kimś, kto ma o nich pojęcie, a samemu traktować każdego, jak jadowitego.

Drugi najbardziej śmiercionośny gad na świecie. Może przybierać srebrny kolor

Nibykobra siatkowana

Występuje ona w Australii, Papui-Nowej Gwinei i Indonezji. Należy do najbardziej jadowitych węży na świecie (znajduje się na drugim miejscu), jednakże jego ukąszenie najczęściej jest suche (skóra zostaje przebita, jednak nie następuje wstrzyknięcie jadu, wąż sam jest w stanie kontrolować wstrzyknięcie jadu). Jedno ugryzienie może zabić osobę w ciągu zaledwie pół godziny, jeśli lekarz nie udzieli jej pomocy.

Jeśli wybierasz się do Australii, miej się na baczności

Tagi
Fotografie: www.pxfuel.com