×

Smutny pies opierał głowę o stołek. Miał w tym smutny powód, zachowanie kryje straszną prawdę

Pomimo iż na świecie jest tysiące organizacji pomagających bezdomniakom i tyle samo wolontariuszy, nie zawsze da się pomóc każdemu. Ilość psów i kotów na ulicach jest ogromna. Jednak pomimo to, zawsze warto udzielić im pomocy, jeśli natrafimy na nie na swojej drodze. Pewien mężczyzna opublikował ostatnio na Twitterze zdjęcie psa, który opierał głowę na stołku. Powód, dla którego to robi, jest zaskakujący!

Pies wyglądał bardzo smutno

Widok bezpańskich psów i kotów, szczególnie zaniedbanych, to zawsze smutny widok. Nierzadko zwierzaki te są głodne, zaniedbane i pełne traumatycznych historii. I chociaż każdy miłośnik zwierząt chciałby inaczej, to niestety nie wszystkim da się pomóc.

W ostatnim czasie na Twitterze internauta opublikował przejmujący post. Dodał zdjęcie, na którym widać, jak pies opierał głowę na stołku. Zwierzak miał ku temu szczególny powód!

pies
Źródło: Lomitos Suavecitos / Twitter.com

Kładł swoją głowę na stołku

Pies ten był ofiarą zaniedbania i chęci zarobku, ponieważ pochodził z niekontrolowanego rozmnażania zwierząt, czyli z pseudo-hodowli. To straszne, że te niewinne zwierzęta traktuje się jako szybki sposób na zdobycie gotówki. Ich cierpienie nie jest tego warte, ale niestety ludźmi kieruje chciwość. To zjawisko globalne, któremu trudno jest przeciwdziałać.

Pies na zdjęciu miał swój cel w tym, co robił. Zawsze wracał w to samo miejsce, aby położyć głowę na stolik i błagalnie poprosić gości baru o coś do jedzenia. W jego oczach widać bezsilność, smutek i głód.

pies
Źródło: Lomitos Suavecitos / Twitter.com

Ten pies powinien mieć swój dom, a nie błąkać się po ulicach! Czasem udaje mu się otrzymać chociaż małą porcję uwagi, chociaż nie jest to regułą. Mamy nadzieję, że w końcu trafi na swojego opiekuna, który da mu ciepły kąt. Pamiętaj, jeśli widzisz bezdomnego, zaniedbanego zwierzaka, zareaguj! Możesz w ten sposób uratować mu życie.

Może Cię zainteresować